«Гід по українському ринку нерухомості» від видавництва CP PUBLISHING надає основну інформацію про те, що відбувалося на ринку комерційної нерухомості у 2022 році, в перший рік повномасштабної війни
Звіт було створено у співпраці з Урядом України, зокрема Міністерством відновлення, Єврокомісією та Організацією Об’єднаних Націй (ООН).
16 березня 2023 року, учасниками Ради директорів КБУ стало ТОВ “Penetron Ukraine”, яка є світовим лідером у виробництві матеріалів кристалічної гідроізоляції.
Про це зазначила Олександра Азархіна, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України
Компанію було прийнято на засіданні Ради директорів КБУ - 16 березня 2023 року.
Task Force "Ukraine" було створено з ініціативи #КБУ за результатами багатьох зустрічей з FIEC.
Під час засідання Ради директорів КБУ, що відбулось 16 березня 2023 року, компанія вирішила перейти з дійсних членів КБУ до Ради директорів КБУ.
БПП “Фірма “Номінал”, дійсний член КБУ, прийняла рішення доєднатись до Ради директорів КБУ
Сьогодні VEKA є одним з найбільших у світі виробників пластикового профілю для виготовлення віконних і дверних конструкцій.
З початку 2023 року в Україні почали діяти нові правила щодо організації та ведення військового обліку на підприємствах, а також порядку бронювання військовозобов'язаних.
В ході засідання обговорювались особливості роботи бізнесу в умовах воєнного стану.
Ярмарок буде проведено в рамках відновлення практики ознайомлення українських підприємств з особливостями закупівельної діяльності агенцій, програм і фондів ООН
Присутні обговорили процес роботи системи e-construction для забудовників та інвесторів.
Виконавчий директор Конфедерації будівельників України Олександр Червак розповів про роль КБУ в ході відновлення України.
Вже зараз влада України робить все на законодавчому рівні. Ціль — трансформація будівельної галузі: від виживання до розвитку.
14 березня 2023 року Кабінет Міністрів України затвердив Порядок спрямування коштів на підготовку проєктів ДПП та виконання довгострокових зобов’язань у рамках ДПП щодо об’єктів державної власності
Відповідь можливо дізнатись під час онлайн-вебінару, який адвокатська компанія “Соколовський і партнери” проведе на платформі КБУ.
Відкрив засідання з вступним словом Президент Конфедерації будівельників України — Лев Парцхаладзе.
Член Ради директорів КБУ, компанія ЛУН, встановить прилади для вимірювання якості повітря. в Ужгороді, Тернополі, Івано-Франківську.
Експерти AC Crowe Ukraine, члена Ради директорів #КБУ, виділили, на що варто звернути увагу.
14 березня 2023 року Європейський парламент проголосував за оновлену Директиву ЄС щодо енергоефективності будівель.
Форум, в першу чергу, створено задля діалогу та підтримки.
Положення цього стандарту можуть бути застосовані розробниками будівельних норм, а також нормативних документів у сфері будівництва.
НЕФКО — це міжнародна фінансова організація, заснована у 1990 році урядами п'яти Північних країн: Данії, Ісландії, Норвегії, Фінляндії та Швеції.
Саме Кредобанк став першим українським комерційним банком, що залучив прямі кредитні гарантії Європейської комісії.
На початку місяця зазнала краху австралійська будівельна компанія PBS Building, яка стала наразі останньою в серії гучних банкрутств, які почалися минулого року.
Задля відновлення зруйнованих будівель співробітники та студенти Університету заснували Волонтерський проєкт — Амбасадори відбудови.
30 березня 2023 року, компанія Asters, член Ради директорів #КБУ, проведе онлайн вебінар на тему «Процедура бронювання та військовий облік: особливості та тенденції».
Експерт з закордонної нерухомості Антоніна Косова в інтерв’ю медіаплатформі Ua.News прокоментувала можливі ризики при інвестиціях у європейську нерухомість.
Про це сторони повідомили на офіційних сторінках у Facebook, а також на сайті установи.
Стратегія повністю відповідає Державній антикорупційній програмі на 2023-2025 роки, яка була розроблена НАЗК.
Основними показниками привабливості виявились студенти та туристи. Адже саме вони формують левову частку попиту на нерухомість.
Це означає, що саме український бізнес, вітчизняні інвестиції наразі потребують захисту.
Засідання пройде з дотриманням заходів безпеки.
На початку засідання Cергій Мамедов наголосив, що наразі вкрай важливо обговорювати теми щодо банківської галузі, а також будівельного ринку.
Як повідомляє аналітичний портал "Слово і діло", відгукнулось вже майже 30 країн. Багато з них мають міцні історичні зв’язки з українськими регіонами та зацікавлені в розбудові відносин нового формату з Україною.
Команда фахівців планує перенести готель на ділянку площею 62 гектари, де нові архітектурні підходи стануть можливими завдяки залученню передових технологій і елементів 3D-друку
Роботу припинили всі її 24 територіальні органи, закрито 5420 виконавчих проваджень у судових справах.
Йдеться про реконструкцію вентиляції підвальних приміщень, аби їх можна було використовувати як повноцінне безпечне бомбосховище.
Кошти, зокрема, будуть спрямовані на відбудову критичної інфраструктури, необхідної для повернення українців додому та розвитку економіки.
Йдеться про роботу на одному зі зруйнованих будинків.
Компанія Crowe Ukraine повідомила, що Мінекономіки Наказом від 17.02.2023 р. № 952 затвердило Критерії визначення підприємств, установ і організацій, які мають важливе значення для галузей національної економіки.
Запрацював електронний кабінет «Моє будівництво» на порталі Дія. З його допомогою за кілька кліків громадяни можуть перевірити статус документів будівельної сфери.
Звернувшись до глобального фонду "Fondation Saint-Gobain" компанія отримали відповідний гранд для допомоги в будівництві.
Щомісячне опитування підприємств проводилося з 02 до 21 лютого 2023 року. В опитуванні взяли участь 458 підприємств.
Уряд 7 березня 2023 року призначив т.в.о. Голови Державної інспекції архітектури та містобудування України. Ним став Олександр Новицький, керівник департаменту сервісних послуг ДІАМ.
Вони поділились своїми враженнями та очікуваннями від поточного року, розповіли про зміни підходу інвесторів до вибору новобудов – і спробували спрогнозувати напрямок динаміки цін на нові квадратні метри.
Суттєвим недоліком потужних промислових генераторів є постійний гучний низькочастотний звук.
Конфедерація будівельників України вітає всіх жінок зі святом весни та Міжнародним жіночим днем!
В документі зафіксовані всі напрацювання щодо повноважень, завдань та функцій Агентства.
За її словами, з 24 лютого 2022 року, коли переважно чоловіки боронять країну на полі бою, жінки взяли на себе значні функції по управлінню процесами всередині держави.
Дата: 9 березня 2023 року Час: 16:00
Комісія обрала переможців архітектурного конкурсу на відбудову та реконструкцію 10 об'єктів в Ірпені, що були зруйновані окупантами під час російського повномасштабного вторгнення.
Очікувана капітальна вартість проєкту становить 500 мільйонів доларів США.
Про це розповів Олександр Кубраков в рамках Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, а також ознайомив з планами відбудови на 2023 рік.
Згідно з розпорядженням, пана Семена призначено строком на сім років.
Йдеться про реконструкцію 18 багатоквартирних будинків на Київщині, кошти на які було зібрано в рамках напряму «Відновлення» фандрейзингової платформи United24.
28 лютого 2023 року відбулось чергове засідання цільової (робочої) групи FIEC-EIC “Україна”, як координатора майбутньої підтримки України на етапі відбудови.
Так, згідно з дослідженнями додатка bird, медіана ціни однокімнатної квартири в Києві в лютому становила 9 000 грн, а у Львові 15 500 грн.
Про це роз'яснили на facebook-сторінці юридичної фірми “TOTUM LF”, члена КБУ.
Відомо про передання тимчасових переправ Україні від Швеції, Чехії, Франції та Норвегії.
Отже, у фокусі протягом 2022 року було кілька ключових завдань, зокрема, безпека людей, захист інформації, безперебійне виконання усіх взятих на себе зобов’язань перед клієнтами.
Дата: 9 березня 2023 року Час: 16:00
Він згуртував світову та українську футбольну спільноту навколо відбудови стадіону, на якому культовий український нападник грав ще дитиною.
Йдеться про нову редакцію ДБН В.2.2-10:2022 «Заклади охорони здоров’я.
КБУ підтримує ініціативу проведення заходу, виступає профільним партнером Форуму та запрошує долучитися до участі всіх охочих.
28 лютого 2023 року Кабінет Міністрів України схвалив Постанову щодо проведення первинної оцінки стану імплементації актів права Європейського Союзу (acquis ЄС).
Віце-президент Конфедерації будівельників України, Президент
ПАТ «Завод ЗБК ім. Світлани Ковальської»
Перший Віце-президент КБУ, Почесний Президент ТОВ «ТМО Ліко-Холдінг»
Віце-президент КБУ, Представник КБУ в м. Києві, Голова правління - президент
ПАТ «ХК «Київміськбуд»
Віце-президент, Голова Ради директорів КБУ, Президент Групи компаній «ГЕРЦ»
Віце-президент КБУ
Віце-президент КБУ
Віце-президент КБУ, Голова Наглядової Ради ПАТ «ДБК-4»
Директор ТОВ «КК«ЗАРАЗ-1»
Заступник Голови Ради директорів, Представник КБУ в Харківській області. Голова Ради Асоціації «Регіональне будівництво»
Заступник Голови Ради директорів КБУ, Генеральний директор
ТОВ «Т.М.М.»
Представник КБУ в Чернівецькій області, Директор ТОВ «БК»Водограй»
Представник КБУ в Одеській області, Генеральний директор ТОВ «Стікон»
Представник КБУ у Волинській області, Генеральний директор
ПрАТ «Луцький домобудівельний комбінат»
Представник КБУ в Житомирській області, Директор ПП «Компанія РОС»
Представник КБУ в Хмельницькій області, Генеральний директор
ТОВ «Будівельний Альянс Груп»
Представник КБУ в Рівненській області, Директор
ТОВ «Реноме-Євробуд»
Представник КБУ в Донецькій області
Комерційний директор
ТОВ «БК Інтергал-Буд»
Генеральний директор
ТОВ «Роял Хауз»
Генеральний директор ТОВ «ОМОКС»
Директор ТОВ «ЯГУАР»
Президент, Голова Спостережної Ради ПрАТ з ІІ «Слобожанська будівельна кераміка»
Генеральний директор
ТОВ «Інвест Капітал Девелопмент»
Генеральний директор
ТОВ «Фінансово-будівельна компанія «Пагода»
Голова наглядової ради
ПАТ"ЛУЦЬКСАНТЕХМОНТАЖ №536"
Вже зараз влада України робить все на законодавчому рівні. Ціль — трансформація будівельної галузі: від виживання до розвитку.
03 квітня 2023 року Комітет ВРУ з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з Конфедерацією будівельників України та Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України проведе круглий стіл на тему: "Комплексна реконструкція кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду: проблеми та перспективи".
Час: 10:30
Формат: змішаний (очно та у режимі відеоконференції на платформі ZOOM).
Під час круглого столу будуть обговорені:
- законодавчі зміни у сферах містобудування, земельних відносин, будівництва, інвестиційної та фінансової діяльності при здійсненні комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду для створення комфортного житла і комфортного життєвого середовища;
- особливості здійснення реконструкції в межах історичних ареалів населених місць, зонах охорони пам’яток культурної спадщини, буферних зонах об’єктів всесвітньої спадщини передусім запропоновані законопроєктом "Про здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду" (реєстр. законопроєкту № 6458).
Даний проєкт внесено Кабінетом Міністрів України та прийнято Парламентом України у першому читанні за основу 21 вересня 2022 року. Наразі даний проєкт готується Комітетом для розгляду у другому читанні.
До обговорення долучаться представники будівельної спільноти та асоціацій органів самоврядування.
Деталі згодом.
Долучайтеся до відбудови України та розвитку будівельної галузі спільно з КБУ!
У разі виникнення додаткових питань:
office@kbu.org.ua
тел: +38 (044) 200-04-52
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!
Відкрив засідання з вступним словом Президент Конфедерації будівельників України — Лев Парцхаладзе. Під час звернення він згадав про реалізовані проєкти КБУ. Зокрема про масштабний міжнародний форум: RECOVERY CONSTRUCTION FORUM у Варшаві, який був проведений спільно з Premier Expo, в рамках виставки ReBuild. Форум відбувся за підтримки Федерації європейської будівельної промисловості (FIEC). На заході було представлено близько 1000 компаній, які об’єднались задля підтримки України. Були представлені плани відновлення та конкретні потреби понад 20-ти постраждалих громад України. Пан Лев зазначив, що такі заходи мають на меті прискорити процеси відновлення України.
До засідання долучились:
Голова партії «Слуга народу», Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування — Олена Шуляк;
заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України — Наталія Козловська;
тимчасовий виконувач обов’язків Голови Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ) — Олександр Новицький;
директор Фонду енергоефективності України — Єгор Фаренюк;
Голова правління Української фінансової житлової компанії (Укрфінжитло) — Євген Мецгер;
народні депутати — Андрій Клочко, Олексій Красов, Андрій Стріхарський, Ольга Василевська-Смаглюк.
Присутні наголосили на важливості участі громадськості та бізнесу у розробці та впроваджені нових норм та стандартів.
Олена Шуляк виділила ключові пункти майбутньої відбудови України:
оперативність та швидкість;
покращення стандартів безпеки та енергоефективності;
підвищення екологічності будівництва, розробка норм утилізації та переробки будівельного сміття.
Наголосила також на необхідності співпраці: «Долучайтесь, ми дуже потребуємо вашої допомоги, експертизи у розробці нових стандартів та документації».
Пані Олена згадала законопроєкт № 7198 «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації», який нещодавно був прийнятий. Україна вже отримала частину коштів для його реалізації. На її думку, Закон можна вже буде реалізувати в травні, що має оживити будівельний ринок.
Наталія Козловська звернула увагу присутніх на те. що з 1 березня 2023 року вже набрали чинності оновлені Державні будівельні норми (ДБН) щодо закладів охорони здоров'я. Які були високо відзначені міжнародними спеціалістами. Вона зазначила, що одним з пріоритетних напрямків роботи Мінвідновлення стане систематизація ДБН. Продовжуючи думку вона повідомила, що до кінця березня 2023 року планується завершити оцифрування всіх будівельних норм. Пані Наталія зауважила: «В цьому році одним з пріоритетних напрямків стане стандартизація наявних норм та завершення розпочатих проєктів змін».
Олександр Новіцький заявив, що «Ніяких тимчасових завдань не існує» спираючись на свій попередній досвід роботи в ДІАМ, він підтвердив збереження досягнень та векторів розвитку попереднього Голови:
відкритість і прозорість;
антикорупційну діяльність;
цифровізацію і якісні сервіси.
Він також звернувся до будівельників: «Прошу Вас стати нашими агентами на місцях. Довести власним прикладом, що ми залишимо корупцію в минулому».
Єгор Фаренюк розповів про проєкти «Енергодім» та «Віднови дім»: «Сьогодні ми знаходимось на стадії реалізації пілотного проєкту програми «Віднови дім», який передбачає фінансування в розмірі 5 млн євро (приблизно 200 млн грн). Наразі маємо: 68 будинків-учасників програми, 40 заявок на участь вже схвалені, є перші закінчені проєкти. Водночас близько 25 проєктів повністю або частково завершені по програмі «Енергодім». Загалом подано заявок на суму 170 млн грн».
Під час засідання, традиційно, до КБУ приєднались нові учасники. До складу Ради директорів КБУ:
ТОВ «ВЕКА Україна»
ТДВ СК «ГАРДІАН»
БПП «ФІРМА «НОМІНАЛ»
ТОВ «ПЕНЕТРОН Україна»
ТОВ «ТЕРВІКНОПЛАСТ»
ТОВ «АРХІТЕКТУРНО-ПРОЕКТНА СТУДІЯ»
ТОВ «ГЛІДЗ УКРАЇНА»
ТОВ «АЛЬЯНС НОВОБУД»
АО «ЮРИДИЧНА ГРУПА EUCON»
ТОВ «АФ «М.Т.Д. Аудит»
До складу дійсних членів КБУ:
ТОВ «РОДИНА ЕНЕРДЖІ ГРУП»
ТОВ «СКАЙЛІФТ ІНЖИНІРИНГ»
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!
Організаторами є Конфедерація будівельників України спільно з виставковим партнером Premier Expo за підтримки Федерації Європейської будівельної промисловості (FIEC).
Головною метою форуму була ефективна координація зусиль різних країн, які підтримують Україну у протистоянні з ворогом і планують взяти активну участь у повоєнній відбудові.
Зі словами подяки за вже надану допомогу Україні всім міжнародним партнерам відкрив форум модератор першої дискусійної панелі “ПОЛІТИКА МАЙБУТНЬОЇ ВІДБУДОВИ: РЕФОРМИ, ПЛАНИ, ПРОГНОЗИ”, Президент КБУ Лев Парцхаладзе: “Кожного дня ми в Україні стикаємося з труднощами, але це нас не зламає, тому що ми відчуваємо допомогу Європейського Союзу та всього цивілізованого світу. Україна дуже змінилася за минулий рік, і в першу чергу – ментально. Відтепер Україна, безумовно, зробить все можливо, щоб стати частиною великої сім’ї Європейського Союзу”.
Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Голова партії “Слуга Народу” Олена Шуляк наголосила, що Україна намагається вже зараз, не чекаючи репарацій від росії, створити умови для надання пристойних умов для проживання тим людям, які втратили своє житло.
“Однією з головних завдань влада бачить для себе створення прозорих механізмів для роботи будівельної галузі та участь всіх бажаючих у відновленні України”, – зазначила вона.
Заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська розповіла, що існувати в тих умовах, у яких перебувають зараз міста України і люди, досить складно, а іноді – неможливо. Наразі відомо, що кількість пошкоджених та зруйнованих в Україні об’єктів – і це неточна цифра – складає близько 180 тисяч, і переважна більшість цих об’єктів – житлові.
“Ми бачимо свою задачу в тому, щоб максимально ефективно скоординувати зусилля всіх, хто бажає взяти участь у відновленні України”, - наголосила Наталія Козловська.
Урядом і Парламентом України минулого року було прийнято рішення, згідно якому всім громадам, що зазнали значних руйнувань, треба буде розробити такий документ як Програма відновлення (спільно зі Світовим Банком). Держава працює над створенням додатку Будівельний Хаб. Це має стати способом надання інформації всім фінансовим організаціям та донорам, які мають бажання, придбати або доставити на територію України будівельні матеріали для можливості первинного відновлення ушкоджених об’єктів.
Філіп Кремптон, Президент FIEC наголосив: “Ми повинні створити разом єдину потужну силу, яка має допомагати Україні”. FIEC разом зі своїми сестринськими організаціями та КБУ планує створення провідної сили, яка буде об’єднувати архітекторів, будівельників, машинобудівельників, представників Європейської комісії.
“Ми розуміємо, що головна мета – відбудувати Україну у відповідності до європейських стандартів. Технічні та екологічні стандарти, а також соціальні й політичні – щоб все відбувалось на найвищих етичних засадах”, – підкреслив Президент FIEC.
Міністр економіки Латвійської Республіки Ілзе Індриксон підкреслила: “Ми будемо продовжувати допомагати Україні так довго, як це буде потрібно. Латвія надала Україні допомогу на суму у розмірі 1% свого ВВП і буде підтримувати Україну і надалі, ця допомога запланована у бюджеті країни. Розділяємо спільні цінності, зокрема, нульову толерантність до корупції, будемо це підкреслювати та дотримуватися цих принципів”.
Каміла Кроль, заступниця Міністра економічного розвитку та технологій Республіки Польща акцентувала, що Польща вже є хабом підтримки України. З початку війни більше 9 мільйонів громадян України перетнули кордон з Польщею. Близько 1,5 мільйонів українців надалі залишаються у Польщі.
Польща залишається з українцями, допомагаючи вирішувати нагальні потреби. Каміла Кроль розповіла, що у Польщі з Україною вже є досвід двосторонньої взаємодії – зокрема, надано спеціальний кредит на суму 100 млн євро на реконструкцію і переобладнання інфраструктури прикордонних територій та пропускних пунктів на кордоні. Наразі ця сума збільшена до 160 млн євро.
Заступниця Міністра закордонних справ Естонії з питань економічних зв’язків та розвитку співробітництва Маріін Ратнік наголосила, що Естонія вже має досвід ефективної підтримки України – і не буде переривати своєї підтримки аж до завершення відбудови України. З вересня минулого року на державному рівні Естонія працює з Житомирською областю, де допомагала відбудовувати пошкоджені об’єкти, це і інфраструктура, і соціальні об’єкти – такі як дитячі садки, а також будівництво новітнього бомбосховища в Україні.
Томаш Копечний – Урядовий уповноважений з питань відбудови України в Чеській Республіці зазначив: “Наша місія – це допомогти привести Україну до тих умов життя, яких вона бажає. Це створення міст на нових засадах – екологічних, з сонячною енергією, з чистою ядерною енергією, з повністю інтегрованою у європейську енергомережу. Підтримка Чехії відбувається у дуже різних сферах, і ми плануємо її розширювати”.
Доменіко Кампогранде, модератор другої практичної панелі RECOVERY CONSTRUCTION FORUM “НАПРЯМИ ВІДБУДОВИ: ЖИТЛО, ІНФРАСТРУКТУРА, ПРОМИСЛОВІСТЬ”, генеральний директор FIEC, який наголосив, що однією з цінностей проведення форуму є можливість дізнатися та зрозуміти, що можна вже зараз запропонувати інвесторам та й загалом тим, хто має намір приєднатися до відбудови.
Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ) Семен Кривонос приєднався до практичної панелі онлайн і зауважив, що такий діалог як на форумі дуже важливий для України, оскільки дає можливість встановити безпосередні контакти з міжнародними партнерами, донорами, потенційними інвесторами, бізнесом для відбудови України після беззаперечної Перемоги України.
“Нам важливо переконати міжнародних інвесторів у тому, що в Україну потрібно інвестувати, вигідно інвестувати, зручно інвестувати. Для цього потрібно створити максимально прозорі умови ведення бізнесу, максимально прості процедури, і найголовніше, щоб всі ці процедури були повністю позбавлені корупції”, – підкреслив Голова ДІАМ.
За його словами термін розгляду поданих замовниками будівництва документів для отримання дозволу відбувається протягом 48 годин і виключно в електронному вигляді – завдяки сучасній електронній системі видаються дозволи.
Еллен Гамілтон, провідний фахівець з міських питань глобальної практики розвитку міст, стійкості та землі Європи та Центральної Азії Світового банку розповіла, що Світовий банк з перших днів війни проводить оцінку ступеня втрат та збитків. Зараз документація у процесі оновлення. Понад 80% ушкоджених об’єктів – це квартири у багатоповерхових будинках.
Керівник відділу кредитних операцій у сусідніх країнах в Європейському інвестиційному банку (ЄІБ – European Investment Bank), Державний сектор в східних країнах, Рафал Рибацкі у своєму виступі зазначив: “ЄІБ продовжує свої програми у сфері зв’язку, енергетики, енергозбереження та буде продовжувати цю роботу і надалі. Найважливішим напрямом тепер буде відбудова житла. Минулого року в Україну Банком вже було інвестовано 1,72 млрд євро – попри те, що воєнні дії тривають”.
Намір продовжувати активну співпрацю з Україною висловив і Денис Гайовий – асоційований директор, старший банкір Департаменту сталої інфраструктури Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР – European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) в Україні: “ЄБРР активно підтримує Україну під час цієї війни, минулого року ЄБРР надав Україні близько 1,7 млрд євро (майже як і ЄІБ) на ремонт та реконструкцію пошкодженої інфраструктури, залізничних об’єктів, об’єктів Укренерго”.
У 2023 році Банк планує продовжити підтримку інфраструктурного сектору, але будуть робитися кроки по підтримці різних програм, зокрема, транспорту і логістики.
Керівник діяльності Міжнародної фінансової корпорації (IFC - International Finance Corporation) в Україні Олена Волошина нагадала учасникам форуму, що серед програм Світового Банку є також допомога органам місцевого самоврядування, міськрадам тощо, але основний напрям діяльності організації – допомога приватному бізнесу.
За словами Олени Волошиної, від початку війни корпорація надала понад 150 млн доларів фінансування приватному сектору України і продовжує свої консалтингові програми. Завдяки Фонду енергоефективності IFC залучає німецькі та європейські фонди до переобладнання будинків, що відбудовуються, і перші проєкти вже реалізуються.
Також у грудні 2022 року Світовий банк виділив 2 млрд доларів, які підуть у приватний сектор України у найближчий період. Це фінансування підтримки торгівлі, сільського господарства, інфраструктури та багатьох інших секторів.
Кетіл Тоннінг, керівник робочої (цільової) групи FIEC-EIC “Україна” (Task Force “Ukraine”), розповів, що робоча група, яка тісно співпрацює з КБУ, була створена понад півроку тому: “FIEC дивиться як можна підтримати Україну від самого початку війни. Головною своєю метою FIEC вважає координацію зусиль будівельних компаній з усієї Європи та обмін інформацією з найкращими практиками”.
Пітер Сталенс – спеціаліст з питань політики Європейської Комісії DG-Group (відділу будівництва машин і стандартизації) зазначив, що відділ Єврокомісії з питань будівництва зараз працює у трьох напрямках: зелене будівництво, посилення цифровізації у процесі відбудови, а також “спроможність та стійкість” й тому шукає відповідне фінансування для цього.
“Щодо довгострокових перспектив підтримки України, то вони пов’язані з модернізацією України та поступовою інтеграцією до ЄС. Короткострокова перспектива – це конкретні дії. Зокрема, ми маємо такі інструменти як пакет MFA, який щойно було погоджено. Це позика у розмірі 18 млрд євро. Пакет передбачає відбудову мостів, інфраструктури та доріг. Водночас це відбудова лікарень, створення тимчасового житла. Є дуже високі вимоги щодо звітності всіх компаній, які будуть брати у цьому участь”, – розповів Пітер Сталенс.
Серед планів Єврокомісії у сфері середньострокової та довгострокової допомоги – створення мультидонорної багатосторонньої платформи для допомоги Україні.
Данило Молчанов – керівник проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах (TAPAS)” повідомив, що за допомогою співпраці проєкту з українським урядом була створена система “ProZorro”, задіяні інвестиції у систему відкритих даних в Україні, а також була створена Єдина державна електронна система у сфері будівництва.
Спеціалісти TAPAS вважають, що антикорупційний ефект шляхом впровадження цифрових послуг у сфері будівництва склав близько 1,5 млрд доларів, а загальний економічний ефект від будівельного сектору складає близько 15 млрд гривень. Все це завдяки прозорості у адмініструванні процесів у будівельному секторі.
Щодо планів на майбутнє, то фахівці проєкту TAPAS працююють над створенням нової системи – для управління та акумуляції даних і вже після початку війни запустили послугу, що збирає дані про збитки, завдані агресором.
За словами Євгена Шакотько, заступника виконавчого директора UkraineInvest в Україні є дуже багато інвестиційних можливостей – це і сировина та будівельні матеріали, і інфраструктура, і розвиток такого напряму як ресайклінг. Україна вже підтримує 8 великих проєктів, які хочуть використати ці заохочення. Два з них пов’язані зі створенням підприємств з виробництва будівельних матеріалів. Зокрема, дуже великим проєктом, який вже підтримує Україна, є проєкт глобального виробника будівельних матеріалів Kingspan, який щойно оголосив, що планує запускати свої виробничі потужності в західних областях України. Ці інвестиції у розмірі 200 млн доларів мають розпочатися у 2024 році.
Також учасники форуму мали можливість послухати своє бачення від: Михайла Федорова, Віце-прем'єр-міністра України - Міністра цифрової трансформації України; Євгена Плащенко, генерального директора Директорату просторового планування території та архітектури Міністерства розвитку громад та територій України; Анджея Райкевіча, незалежного члена Наглядової ради ДУ “Фонд енергоефективності” та Тіни Коллеруп Хансен, Віцепрезидента Danida Sustainable Infrastructure Finance (DSIF) у Investeringsfonden for Udviklingslande (IFU).
Від партнерів заходу спікерами виступили:
Генеральний партнер - Анна Докучаєва, головний операційний директор Центру Каркасного Будівництва (CKS);
Стратегічні партнери - Ярослав Романчук , адвокат, керуючий партнер юридичної групи EUCON; Павло Нагорний, генеральний директор Техномайн Інжиніринг; Ешлі Танстолл, керівник важкого цивільного будівництва компанії Bechtel Infrastructure.
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!
Захід пройшов в форматі благодійного вечора при партнерстві БФ "Батальйон Волонтер", з метою підтримки ЗСУ шляхом придбання розвідувальних дронів для наших захисників.
“Ми вважаємо, що у такі вкрай важкі часи для країни важливо підтримувати один одного та нагородити Кращих з кращих тих, хто підтримує українських захисників, вистояв та тримає економічний і будівельний фронт. Разом ми маємо прагнути якісно відбудувати Україну. Впевнений, у нас все вийде. Переможемо і все відбудуємо!”, - привітав всіх присутніх Президент #КБУ Лев Парцхаладзе.
Так, нагороду UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2022 отримали:
НОМІНАЦІЯ “СОЦІАЛЬНО ВІДПОВІДАЛЬНИЙ БІЗНЕС 2022”:
- КИЇВМІСЬКБУД
- ОМОКС
- ТМ МІНІСТЕРСТВО ДВЕРЕЙ
- Юридична фірма ASTERS
НОМІНАЦІЯ “ДЕВЕЛОПЕР 2022”:
- КРЕАТОР-БУД
- KAN DEVELOPMENT
- ІНТЕРГАЛ-БУД
- ROYAL HOUSE
- ALLIANCE NOVOBUD
- БУДІВЕЛЬНА ГРУПА СИНЕРГІЯ
- ЄВРОХОЛДІНГ
- SENSAR DEVELOPMENT
НОМІНАЦІЯ “ВИРОБНИК БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ 2022”:
- КАПАРОЛ УКРАЇНА
- ВІК БУД ТРЕЙД
- БАРК СІСТЕМС
НОМІНАЦІЯ “БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ 2022”:
- ІНВЕСТИЦІЙНА ГРУПА “МОЛОДІСТЬ”
НОМІНАЦІЯ “ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС 2022”
- ЖК CREATOR CITY (КРЕАТОР-БУД)
- ЖК KRONA PARK II (ALLIANCE NOVOBUD)
- ЖК RESPUBLIKA (KAN DEVELOPMENT)
НОМІНАЦІЯ “БАНК-ПАРТНЕР 2022”:
- ГЛОБУС-БАНК
НОМІНАЦІЯ “ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ У СФЕРІ НЕРУХОМОСТІ 2022”:
- Юридична фірма ASTERS
- Адвокатське бюро DICTIO
НОМІНАЦІЯ “ІНТЕГРАТОР СИСТЕМ ПРОТИПОЖЕЖНОГО ЗАХИСТУ 2022”:
- АНТІФАЄР
НОМІНАЦІЯ “ДЕВЕЛОПЕР КОТЕДЖНОГО МІСТЕЧКА 2022”:
- КМ OKLAHOMA COTTAGE TOWN (ОКЛАХОМА КОТЕДЖ ТАУН)
НОМІНАЦІЯ “ПІДРЯДНИК 2022”
- ЯГУАР
- САЛОН.АРХІТЕКТУРА.БУДІВНИЦТВО.ДИЗАЙН.
- МІСЬКЕ БУДІВНИЦТВО
НОМІНАЦІЯ “СТАЛИЙ РОЗВИТОК 2022”:
- ZEZMAN HOLDING
НОМІНАЦІЯ “ПРОЄКТ ВІДНОВЛЕННЯ 2022”:
- Магазин NOVUS (ЕЛІТБУД-М)
НОМІНАЦІЯ “ПРОЄКТНА ОРГАНІЗАЦІЯ 2022”:
- ЮНІВЕР
НОМІНАЦІЯ “ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС КИЇВЩИНИ 2022”:
- ЖК BURGUNDIA (ВІДВАЖНИХ)
НОМІНАЦІЯ “КОНЦЕПЦІЯ ПРИБУТКОВОЇ НЕРУХОМОСТІ: АПАРТ-ГОТЕЛЬ 2022”:
- WOL HOME HOTEL (RIBAS HOTELS GROUP)
НОМІНАЦІЯ “ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС НЕЗЛАМНОСТІ 2022”:
- ЖК BARTOLOMEO RESORT TOWN (РІВЕР ТАУН ДЕВЕЛОПМЕНТ)
НОМІНАЦІЯ “ПОСТАЧАЛЬНИК МЕТАЛОПРОКАТУ 2022”:
- VARTIS
- GUDVIL
НОМІНАЦІЯ “ГЕНПРОЄКТУВАЛЬНИК У ІСТОРИЧНОМУ АРЕАЛІ КИЄВА 2022”:
- КУМЕЙКО АРХІТЕКТС
НОМІНАЦІЯ “ЗА ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ”:
- THE UNITED NATIONS DEVELOPMENT PROGRAMME (UNDP) / ПРООН В УКРАЇНІ
- ФОНД «ПАРТНЕРСТВО ЗА СИЛЬНУ УКРАЇНУ»
- CARITAS UKRAINE
- КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
- UNICEF УКРАЇНА
- GIZ UKRAINE
- THE EBRD IN UKRAINE
- IFC IN UKRAINE
- THE EUROPEAN INVESTMENT BANK REPRESENTATION TO UKRAINE
- USAID UKRAINE
- СВІТОВИЙ БАНК В УКРАЇНІ
- ТОВАРИСТВО ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАЇНИ
- ФОНД GRUNDFOS
Вітаємо учасників з отриманням нагород UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2022 та бажаємо натхнення, сили та віри у світле майбутнє!
Щиро вдячні всім тим, хто своєю участю підтримав ЗСУ, шляхом придбання розвідувальних дронів для наших захисників.
Окремо дякуємо за музичний супровід вечора - гурту Euphoria.
Партнери заходу: БФ "Батальйон Волонтер", GNRTR Coworking, Житловий комплекс LION HILLS, ресторан Бelkin, Нове Століття
Медіапартнери заходу: Build Portal, ProfBuild, Vidbudova, OKNA.ua, bau.ua Будівництво та енергоефективність, StroyObzor, Zagorodna.com - портал заміської нерухомості України, DMNTR журнал "Дім та інтер'єр", "Дом и Интерьер"
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!
Зі вступним словом виступив Президент #КБУ Лев Парцхаладзе, який розповів про нагальне питання бізнесу - блокування податкових накладних. Він повідомив, що нещодавно відбулось онлайн-обговорення бізнесу з Данилом Гетманцевим, Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики і представниками Міністерства фінансів України та Державної податкової служби України (ДПС).
“У кого з бізнесу є конкретні кейси з блокування податкових накладних просимо надсилати їх до КБУ, аби вони були опрацьовані профільним Комітетом ВРУ та ДПС”, - закликав Лев Парцхаладзе.
Також Президент КБУ запросив на будівельну конференцію КБУ у Варшаві, яка відбудеться 15 лютого 2023 року в рамкам виставки ReBuild Ukraine.
У Business Club КБУ взяв участь в.о. Голови Бородянської селищної ради Георгій Єрко, який розповів про поточну ситуацію у громаді. Також зазначив, у чому є потреба саме від будівельників та які проєкти відновлення реалізуються вже зараз.
Олена Унаньян, Chief Business Development Officer ЛУН, члена Ради директорів КБУ, розповіла про статистику ринку новобудов 2022 року. На прохання КБУ, аналітика була розроблена станом на 1 грудня з акцентом на жовтень - листопад 2022 року. Олена Унаньян повідомила, що з активними обстрілами ринок призупинився, проте з часом почав відновлюватись, демонструючи досить непогані показники. Важливо, що йдеться не тільки про західний регіон.
Радомир Цуркан, керуючий партнер CBRE Ukraine, члена КБУ, навів загальний огляд комерційного ринку нерухомості в умовах воєнного стану. Він розповів, що попри складний стан в Україні компанії продовжують свою діяльність. Водночас Радомир Цуркан зазначив про тенденції на ринку офісної нерухомості, зокрема, йдеться про те, як сучасні офіси стали своєрідними «пунктами незламності».
Олена Дмітрієва, Перший заступник Голови Правління Глобус Банку, члена Ради директорів КБУ, розповіла про стан фінансового ринку та про макроекономічні прогнози на 2023 рік. Так, в банківській системі не все так погано. У банків почали збільшуватись строкові вклади у гривні та іноземній валюті, а також обсяги чистих активів сектору перевищили довоєнний рівень (+243 млрд. грн). Водночас прогнозна інфляція в 2022 році складатиме 32%.
Ірина Лагунова, старший проєктний менеджер Офісу підтримки реформ Міністерства розвитку громад та територій України розповіла, чого очікувати бізнесу від нового ДБН про захисні споруди цивільного захисту. Вона поділилася, що відбувається наразі на законодавчому, нормативно-правовому та нормативно-технічному рівнях. Ірина Лагунова зазначила про посилення вимог із цивільного захисту у містобудівній документації та встановлення вимог до будівель і споруд цивільного захисту (сховище, протирадіаційне укриття, швидкоспоруджувана захисна споруда цивільного захисту, споруда подвійного призначення).
Віктор Берлін, Президент Ліги страхових організацій України (ЛСОУ) розповів про страхування будівельних ризиків під час воєнного стану. Він зазначив про актуальні види страхування при залученні міжнародних інвестицій для відновлення України, про види будівельного майна, яке підлягає страхуванню та про ризики, які покриваються договором страхування. Окремо Віктор Берлін наголосив, що ЛСОУ готова виступити експертним майданчиком для обговорення страхового захисту при відновленні України.
Олег Загнітко, партнер ЮФ INTEGRITES, члена КБУ, ознайомив з пропозиціями щодо забезпечення житлом в Україні під час та після війни. Так, головна ціль це допомогти українцям знайти найкращі шляхи досягнення цих цілей, а також збалансувати конкуруючі цілі та ресурсні обмеження.
Віталій Жуківський, директор ІБК Девелопмент, члена Ради директорів КБУ, поділився досвідом компанії щодо успішних реалізованих проєктів відновлення. Були наведені конкретні кейси, що стосуються відновлення 46 приватних будинків, 56 багатоповерхових будинків та близько забезпечення вікнами 1075 помешкань у Києві та Київському регіоні.
Деталі згодом.
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!
Мета форуму – консолідація механізмів та обмін інформацією для прискорення фінансування на потреби відбудови інфраструктури громад, зруйнованої внаслідок воєнних дій.
На початку організатори Recovery Forum Ukraine 2022 висловили подяку всім партнерами заходу за підтримку та понад 300 учасникам, які попри напружену ситуацію в країни приєднались до заходу.
Форумом було передбачено не тільки offline комунікація, а й також online трансляція з синхронним перекладом й тому до заходу були залучені громади з різних куточків України, міжнародні фінансові організації та потенційні інвестори.
“Ворог зараз змінив свою тактику та почав завдавати удари по соціальній та критичній інфраструктурі, що говорить про слабкість російських загарбників. Тому сьогодні вкрай важливо об'єднатися та продумати конкретні кроки відбудови України”, - наголосив Лев Парцхаладзе, Президент #КБУ, модератор владної дискусійної панелі.
На форумі керівництво Мінрегіону, Мінінфраструктури, профільного Комітету ВРУ, Фонду енергоефективності, Київської обласної військової адміністрації (КОВА) розповіли про ініціативи державної політики у питанні відновлення зруйнованих територій.
До владної дискусійної панелі доєднались: Андрій Клочко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, який висловив побажання, щоб кожен із присутніх усвідомив та реалізував свою частинку великої спільної місії – ініційованого
Президентом України Володимиром Зеленським Плану відновлення України, який напрацьований Національною радою відновлення України від наслідків війни.
Президентська ініціатива передбачає реалізацію, протягом 10 років, близько 850 проєктів, які потребуватимуть фінансування в розмірі ~ $750 млрд. та результатом виконання яких має стати щорічний приріст ВВП на рівні більше 7%.
За його словами, для виконання такого амбітного плану необхідна висока синергія влади, бізнесу та громадського сектору. Потрібен постійний діалог, який допоможе нам віднайти найоптимальніші рішення, що будуть враховувати і державний інтерес, і очікування бізнесу, і насамперед, інтереси громад, які постраждали внаслідок російської агресії.
Василь Шкураков, Перший заступник Міністра інфраструктури України розповів, що Міністерством інфраструктури України завершується розробка програмного продукту - Державного реєстру зруйнованого майна, що дозволить органам місцевого самоврядування, фізичним та юридичним особам право внесення інформації про руйнування, які вони зазнали внаслідок російської агресії. Це забезпечить процес відновлення або відшкодування за рахунок коштів репарацій, фондів тощо. Наталія Козловська, Заступниця Міністра розвитку громад та територій України, яка проінформувала, які ж заходи наразі виконуються Мінрегіоном та загалом Урядом України в питанні відбудови, аби учасники мали розуміння, чого очікувати та як виглядатимуть процеси відновлення.
Єгор Фаренюк, Директор Фонду енергоефективності України під час виступу презентував основні положення проекту нової грантової програми «ВідновиДІМ», яка розроблена Фондом енергоефективності, спільно з міжнародними партнерами. Програма передбачає надання ОСББ грантів на безоплатній та безповоротній основі в розмірі 100% вартості матеріалів та робіт на проведення першочергових ремонтних робіт у будинках, пошкоджених внаслідок воєнних дій.
Семен Кривонос, Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України наголосив на необхідності створювати сприятливі для залучення інвестицій умови, спрощувати процедури у будівництві та усувати перешкоди. Саме в цьому напрямку ДІАМ спільно з Мінрегіоном вже працює над змінами для стимулювання будівництва в умовах воєнного стану. І така робота буде продовжуватись надалі. Микола Бойко, Заступник Голови Київської обласної військової адміністрації з питань ЖКГ та регіонального розвитку розповів про поточну ситуацію в Київській області та поділився планами відбудови пошкодженої інфраструктури Київщини.
У зв'язку з оголошенням повітряної тривоги в Києві 19 жовтня, учасники задля власної безпеки були вимушені перейти в укриття, де відбувся трьохгодинний нетворкінг. Таким чином присутні познайомитись ближче та обмінялися власними думками стосовно поточної ситуації на ринку.
Після оголошення відбою повітряної тривоги у столиці учасники повернулись до конференц-залу, де змогли продовжити обговорення питання з відновлення інфраструктури в країні.
Відбулась об'єднана панель постраждалих громад Київщини й Сумщини та міжнародних фінансових організацій й потенційних інвесторів, до якої приєднались:
Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова, Ірпінська міська рада, Київська область
Іван Рознай, Бишівський сільський голова, Бишівська територіальна громада, Київська область
Георгій Єрко, в.о. Бородянського селищного голови, Бородянська ОТГ , Київська область
Скорик-Шкарівська Михайлина Михайлівна, заступник Бучанської міської голови, Бучанська міська рада, Київська область
Сергій Борисюк, начальник Гостомельської селищної військової адміністрації, Гостомельська селищна рада, Київська область
Тетяна Свириденко, Іванківська селищна голова, Іванківська селищна рада, Київська область
Петро Перевозник, Нeмішaївський селищний голова, Немішаївська громада, Київська область
Павло Кузьменко, Охтирський міський голова, Охтирська міська рада, Сумська область
Юрій Бова, Тростянецький міський голова, Тростянецька Міська Рада, Сумська область
Філіп Кремптон, Президент Федерації європейської будівельної промисловості (FIEC)
Надія Бондарчук, директор Департаменту впровадження пріоритетних проектів регіонального розвитку Мінрегіону
Іма Хренова-Шимкіна, Директор проєкту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні»
Бесім Небіу, директор Центральної та Східної Європи, Habitat for Humanity International (неурядова некомерційна організація США)
Рішана Ханіффа, Директор регіонального реагування в Україні, Habitat for Humanity International (неурядова некомерційна організація США)
Голови громад презентували ролики своїх населених пунктів, на яких продемонстрували, якими вони були до і після вторгнення окупантів. До війни кожна громада прагнула до розвитку та дотримання європейських стандартів, проте все змінилось з 24 лютого 2022 року.
За допомоги аналітичного партнера форуму Rebuildua були оцифровані завдані збитки, які презентувались під час Recovery Forum Ukraine 2022.
Кожна з громад виділила власні пріоритети відновлення та навіть представила вже готові проєкти. Загалом, у всіх громад схожі потреби: першочергово потрібно відбудувати соціальну інфраструктуру: лікарні, дитячі садочки, школи та житлові будинки, а також критичну інфраструктуру й підготуватись до зими.
Надія Бондарчук, директор Департаменту впровадження пріоритетних проєктів регіонального розвитку Мінрегіону розповіла про вимоги до проєктів, що можуть фінансуватися коштом “Програми з відновлення України”. Вона зазначила, що відібрані проєкти фінансуватимуться на безповоротній основі як субвенція.
Пріоритетність надається об’єктам будівництва за територіальним принципом у такій черговості:
Пріоритет 1. ДЕОКУПОВАНІ (Житомирська, Київська, Чернігівська, Сумська області) та м. Київ.
Пріоритет 2. ОПОРНІ (Одеська, Вінницька, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Дніпропетровська області).
Представники міжнародних організацій, своєю чергою, акцентували, що засуджують агресію рф та готові вже зараз налагоджувати зв'язки з українською стороною, аби чітко зрозуміти, чим саме вони зараз можуть бути корисними.
Деталі згодом.
Організатори: Конфедерація будівельників України, Виставка KyivBuild Ukraine, Aquatherm Kyiv, ReBuild Ukraine
Співорганізатор панелі постраждалих територіальних громад: Всеукраїнська Асоціація об'єднаних територіальних громад
За підтримки: Мінрегіон, Міністерство інфраструктури України, Фонд енергоефективності
Генеральний партнер: Центр Гідроізоляції і Покрівлі
Офіційний партнер: ПБФ ГРУП, Sanstore, Dictio Law Firm, Нове Століття, Будова
Аналітичний партнер: Rebuildua
Медіапартнери: ProfBuild, Build Portal, Zagorodna.com - портал заміської нерухомості України, Commercial Property, Vidbudova, StroyObzor, DMNTR журнал "Дім та інтер'єр", "Дом и Интерьер", А:1 - журнал урбаністики України та світу, «Інтер'єр Року» Всеукраїнський щорічний архітектурний конкурс, Ukrainian Urban Awards - Конкурс Української Урбаністики, REM Аwards - Всеукраїнський щорічний конкурс
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО! РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ! СЛАВА УКРАЇНІ!
Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua
Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com