Новини

Продовжуємо роботу над законодавчою ініціативою №5600, що пропонує податкові нововведення для ринку житлового будівництва. А саме, введення ПДВ для кінцевого покупця при продажі квартири та збільшення прибуткового податку з 5% до 18% на третю і наступні угоди з квартирами!
26 серпня 2021, 11:27

14 липня 2021 року Конфедерація будівельників України направила офіційні листи стосовно негативного впливу на діяльність будівельної галузі окремих положень законопроєкту про внесення змін до Податкового кодексу. Листами до Президента України Володимир Зеленський, Голови Верховної Ради України Дмитро Разумков, Прем’єр-міністра України Денис Шмигаль, Голови Виконавчого комітету Національної ради реформ України Mikheil Saakashvili, кожного народного депутата Верховна Рада України, #КБУ висловила своє занепокоєння щодо вкрай негативних наслідків для галузі житлового будівництва та закликала відмовитись від запропонованих податкових ініціатив. Наразі, ми отримали відповіді від народних депутатів, в яких вони зазначають, що опрацювали звернення та мають намір ініціювати необхідність розгляду перелічених зауважень та пропозицій у відповідних комітетах ВРУ під час законодавчої роботи.

Дякуємо за депутатське реагування та намагання якісного реформування українського законодавства: Андрій Клочко, Olena Shuliak, Дмитрий Исаенко, Ярослав Железняк, Юрий Бойко, Людмила Бурмістер, Елена Криворучкина, Владимир Ватрас, Юлія Cвириденко, Dmytro Natalukha, Andriy Kostin, Олексій Кучеренко, Роксолана Пидласа, Ігор Абрамович, Наталія Приходько, Аліксійчук Олександр, Слуга Народу - Бондар Ганна - Округ 220, Андрій Пузійчук - Офіційна сторінка Иван Юнаков, Олександр Качура, Володимир Кабаченко та іншим. Сподіваємося, що пропозиції #КБУ будуть враховані у законодавчій роботі, зважаючи на їх соціальну важливість та актуальність для галузі житлового будівництва.

Нагадаємо, члени #КБУ мають критичну позицію щодо податкових нововведень. Запропонований урядом ПДВ на продаж квартир спричинить правову колізію. ПДВ сплачується девелопером на всіх етапах будівництва ще до введення в експлуатацію - при покупці матеріалів, оплаті робіт підрядників тощо. Закон фактично пропонує брати ПДВ з кінцевого покупця, тобто зробити фізособу платником ПДВ. В свою чергу, збільшення прибуткового податку до 18% на третю і наступні угоди з квартирами, проти сьогоднішніх 5% + 1,5%, значно вплине на купівельну спроможність і скоротить ринок інвестування в житлову нерухомість в 2 рази.

Таким чином, замість наповнення бюджету, на яке розраховує влада, введення нових податкових ініціатив може призвести до катастрофічних наслідків для ринку:
- різке подорожчання житла від 40%
- падіння обсягів продажів і будівництва
- збільшення «проблемних» будівельних об'єктів
- скорочення інвестиційного ринку житлового будівництва
ризики банкрутства невеликих девелоперських та будівельних компаній.

Зі своєю позицією члени КБУ неодноразово зверталися до влади, зокрема на заходах:
- прес-конференція "Негативні наслідки нових податків на житло (законопроєкт № 5600)", що відбулася 8 липня в Інтерфакс-Україна
- ексклюзивна дискусійна панель #КБУ “ПОСТКАРАНТИННИЙ ДЕВЕЛОПМЕНТ: ЧОГО ОЧІКУВАТИ РИНКУ? PART 2: REGIONS”, що пройшла 3 серпня.

Як і столичні, так і регіональні девелопери, наголошують, що додаткове оподаткування будівельної галузі наразі не на часі та однозначно призведе до уповільнення ринку та негативних наслідків для економіки України в цілому.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com