Новини

В Еміратах збудували “офіс майбутнього” за допомогою 3D друку!
3 вересня 2021, 15:15

Перший прототип 3d друку будівель з'явився 60 років тому. Рік тому дизайнери виконали візуалізацію проекту для Дубай. Тепер перший в світі будинок надрукували 3D способом, побудували і отримали повністю функціональний будинок.

Наслідний принц Дубай Його Високість шейх Хамдан був присутній на відкритті. Він зазначив, що продемонстрована модель - це приклад майбутніх технологій в житті людей.

У будівлі використана методика компанії WinSun з Китаю, при якій підлогу, стіни і стеля спершу друкуються в двох шарах, а потім розташовуються вертикально. Така розумна система поки обмежена 1-поверховими будинками. Багатоповерхові конструкції WinSun теж створює, але вже іншим способом.

Принтер спочатку збиралися побудувати в Дубаї, але в результаті залишили на заводі в Китаї. А вже готові модулі офісу розрізали навпіл і потім зібрали в Еміратах.

На честь відкриття коментар також надійшов і від виконавчого директора Gensler Річарда Хеммонд: «Новаторський проект дозволив заглянути в майбутнє, а 3D друк, можливо, вирішить проблеми, що накопичилися екології та урбанізації. При цьому замовники дуже швидко зможуть отримувати складні будівлі».

Цікавим фактом є те, що у 3D принтера, який використовувався для друку будівлі висота 6,1 метра, довжина 36,6 м і ширина 12,2 м. У роботі цього друкованого пристрою використовувалася автоматизована рука-робот, а робочих знадобилося в 2 рази менше, ніж для зведення такого ж будівлі традиційним способом.

Один співробітник керував принтером, 7 будівельників займалися монтажем і ще десять фахівців підключали будинок до комунікацій.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com