Новини

У пустелі Єгипту з нуля будують нову адміністративну столицю з високими технологіями!
7 вересня 2021, 17:37

Зараз столиця Єгипту, Каїр, - шостий за величиною мегаполіс в світі. Там живе 22 мільйони чоловік, п'ята частина населення країни, і це число продовжує зростати. У Каїрі не вистачає житла, постійні пробки і забруднене повітря.

Уряд Єгипту ще в 2015 році вирішив не розбиратися з проблемами існуючого міста, а просто перенести столицю в інше місце. У нового населеного пункту до сих пір немає імені, його називають Новою адміністративною столицею - НАС. За розміром вона буде трохи менше Києва - 700 квадратних кілометрів.

Нову столицю будують у пустелі за 45 км на схід від Каїра. Очікується, що воно відкриється для перших держслужбовців наприкінці цього року.

У новому місті жителі будуть використовувати смарткарти й додатки, щоб відчиняти двері та здійснювати платежі. Також вони користуватимуться інтернетом через загальнодоступний Wi-Fi, який поширюватимуть ліхтарні стовпи.

Для мешканців створять єдиний мобільний додаток, за допомогою якого вони зможуть оплачувати рахунки за комунальні послуги, повідомляти про скарги й проблеми в різні служби тощо.

На кожній вулиці за допомогою щонайменше 6 тисяч камер влада міста відстежуватиме скупчення людей і затори на дорогах, виявлятиме випадки крадіжок, спостерігатиме за підозрілими особами або об’єктами і запускатиме автоматичні сигнали тривоги під час надзвичайних ситуацій.

"За допомогою свого мобільного додатку громадянин зможе керувати всіма своїми життєвими справами зі свого мобільного телефону", - сказав Мохамед Халіл, керівник відділу технологій Адміністративної столиці міського розвитку (ACUD), військової державної компанії, що будує місто.

Він додав, що контракти на технології і зв’язок для нової столиці становлять 640 млн доларів і можуть зрости до 900 млн доларів. Також у планах будівництво найбільшого у світі парк у цьому місті “НАС”. Крім цього, планується виділити близько 90 км² для «сонячних ферм» — електростанцій, які отримують енергію із сонячного випромінювання, і побудувати міжнародний аеропорт.

Плани Єгипту дуже амбітні. Тут вже побудували каркас найвищої будівлі в Африці - Iconic Tower, заввишки 385 метрів. Проектом займається китайська компанія, за планом зведення закінчиться в 2022 році. У вежі будуть офіси, готелі і магазини. Будівля спроектувала консалтингова компанія Dar з Бейрута і належить їй архітектурна студія Perkins & Will з Чикаго.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com