Новини

2 вересня 2021 року відбулося чергове онлайн ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ #КБУ З ПИТАНЬ ФІНАНСОВОЇ, БАНКІВСЬКОЇ ТА ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ!
8 вересня 2021, 09:15

Засідання проводив Голова Комітету КБУ з питань фінансової, банківської та інвестиційної діяльності, заступник Голови Ради директорів КБУ, Голова правління Глобус Банк Сергей Мамедов.

Під час зустрічі, одним із обговорених питань було - ризики та наслідки прийняття Законопроєкту 5600 (Леонід Карпов, заступник генерального директора з податків компанії AC Crowe Ukraine).

Детальніше знайомимо вас нижче.

РИЗИКИ ТА НАСЛІДКИ ПРИЙНЯТТЯ ЗАКОНОПРОЄКТУ 5600 для ринку нерухомості:

Продаж нерухомості і ПДФО. Один продаж об'єкта протягом року, який знаходився у власності не менше 3 років - не оподатковується. Другий продаж протягом року - оподатковується за ставкою 6,5%. Третій і більш продажів протягом року - оподатковується за ставкою 19,5% - але тільки прибуток (тобто з вирахуванням документально підтверджених витрат на придбання об'єкта).

Зміна першої події по ПДВ на житло.

Датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання житла (об'єктів житлового фонду), будівництво якого фінансується шляхом залучення коштів юридичних та фізичних осіб, є дата фактичної передачі платником податку права на розпорядження таким житлом (об'єктом житлового фонду) як власник.

Профільний Комітет Верховної Ради України вважає, що передача майнових прав на житло є передачею права на розпорядження житлом як власник.

Зміна площі об'єктів та ПДВ.

Якщо після постачання житла (об’єкта житлового фонду) здійснюється зміна його вартості у зв'язку з встановленням, за результатами проведеної після завершення будівництва та здачі в експлуатацію такого житла (об’єкта житлового фонду) технічної інвентаризації, різниці обмірів між загальною проектною площею об'єкта та фактичною площею такого об'єкта переданою покупцю, в розмірі не більше 10 відсотків площі житла (об’єкта житлового фонду), суми податкових зобов'язань не підлягають коригуванню.

“Тобто, у разі зміни площі об'єкта не більше ніж на 10%, податкові зобов'язання ПДВ по житлу, не коригуються” - пояснив Леонід Карпов, заступник генерального директора з податків компанії AC Crowe Ukraine.

Скасування ПДВ-пільги на операції з нерухомістю.

Як і раніше, Комітет ВРУ планує ліквідувати ПДВ-пільгу з поставки житла для будівельників. Правки КБУ, підтримані народними депутатами спрямовані проти такого скасування - відхилені. Залишають ПДВ-пільгу тільки для повністю оплачених квартир.

Комітет ВРУ планує зберегти ПДВ-пільгу тільки для тих квартир, які були повністю оплачені до дати скасування пільги за житло (день вступу в силу даного закону). А у разі, якщо вартість квартири не оплачена на день скасування ПДВ-пільги - то по таким операціями повинно бути сплачено ПДВ (20% вартості квартири).

За результатами обговорення даного питання, членами Комітету КБУ з питань фінансової, банківської та інвестиційної діяльності було підтримано ініціативу в найкоротші строки організувати зустріч для діалогу між представниками Конфедерації будівельників України та авторами законопроєкту 5600.

Нагадаємо, що Законопроєктом №5600 фактично хочуть ввести ПДВ для кінцевого покупця при продажі квартири та збільшити прибутковий податок з 5% до 18% на третю і наступні угоди з квартирами.

Долучайтеся до вирішення проблем ринку!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com