Новини

Верховна Рада України підтримала зміни до Закону України «Про індустріальні парки»
8 вересня 2021, 11:44

Документ покликаний створити нові стимули для регіонального розвитку та стати двигуном для залучення інвестицій. «За» проголосували 290 народних обранців.

«Сьогодні, 7 вересня, ми отримали законодавче підґрунтя, аби залучати додаткові інвестиції та запускати нові бізнес-проєкти в регіонах. План дій Уряду стосовно розвитку індустріальних парків розрахований на кілька років. Завдяки його реалізації буде розвиватися мережа індустріальних парків по всій країні. Дякую народним депутатам за підтримку та послідовність у реалізації нашої спільної мети – ефективного регіонального розвитку та розкриття економічного потенціалу кожної громади», – зауважив Олексій Чернишов.

Закон передбачає впровадження низки переваг для учасників індустріальних парків. Зокрема, компенсацію парків частини відсоткових платежів за кредитами, а також документ впроваджує компенсацію витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж.

Згідно із Законом, функціонування індустріальних парків спрямоване на:
-залучення інвестицій та розвиток економіки України;
-вирівнювання економічного розвитку регіонів та підвищення якості життя населення України;
-запровадження інноваційних та енергозберігаючих технологій;
-створення нових робочих місць;
-сталий розвиток та захист навколишнього природного середовища.

Перехідними положеннями Закону визначено, що індустріальні парки створюються на земельних ділянках площею не менше 10 гектарів і не більше однієї тисячі гектарів.

Допускається розташування між земельними ділянками індустріального парку земельних ділянок, на яких розташовано або передбачається розташувати відповідно до містобудівної документації виключно об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури.

Цікавим фактом є те, що розбудова та розвиток індустріальних парків цьогоріч були додані до Програми Президента України Володимира Зеленського Велике будівництво. У 2021 році Урядом заплановані інвестиції у розбудову інфраструктури 4 індустріальних парків у розмірі майже 80 млн грн.

Також нагадуємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомляв, що у 2021 році з Державного фонду регіонального розвитку буде профінансовано створення інфраструктури ще чотирьох індустріальних парків в Україні.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com