Новини

2 вересня 2021 року відбулося чергове онлайн ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ #КБУ З ПИТАНЬ ФІНАНСОВОЇ, БАНКІВСЬКОЇ ТА ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ!
9 вересня 2021, 17:30

Засідання проводив Голова Комітету КБУ з питань фінансової, банківської та інвестиційної діяльності, заступник Голови Ради директорів КБУ, Голова правління Глобус Банк Сергей Мамедов.

Під час зустрічі, одним із обговорених питань було – Як запустити іпотеку на первинному ринку? (Олена Дмітрієва, Перший заступник Голови Правління Глобус Банку).

Детальніше знайомимо вас нижче:

ЯК ЗАПУСТИТИ ІПОТЕКУ НА ПЕРВИННОМУ РИНКУ?

Іпотека на первинному ринку зараз майже не розвивається, адже сьогодні працює не більше 5 банків. У цьому році банки видають 93 іпотеки на первинному ринку в місяць, що складає менше 12% від загальної кількості іпотечних кредитів.

За програмою "Доступна іпотека 7%", яка була направлена на розвиток первинного ринку іпотеки, було видано всього 182 кредити на первинному ринку, або 24% від загальної кількості кредитів, що свідчить про неефективність програми для економіки країни. Також із заявлених Фондом підприємництва 17 банків, тільки 4 з цих банків видали хоча б один кредит на первинному ринку.

“Основною причиною відсутності банківського кредитування на придбання нерухомості на первинному ринку є суттєві законодавчі та нормативні обмеження” - зазначила Олена Дмітрієва, Перший заступник Голови Правління Глобус Банку.

Що потрібно зробити у першу чергу?
✔️ Зменшити резервні вимоги НБУ для банків.
✔️ Змінити параметри стрес-тестування.
✔️ Зменшити вимоги до капіталу.
✔️ Рефінансувати банки під заставу іпотечних кредитів.
✔️ Змінити граничні значення нормативів LCR на NSFR.
✔️ Відмовитись від пільг військовослужбовців.
✔️ Захистити права іпотекодержателя.

За результатами вищеобговорених питань, Голова Комітету з питань фінансової, банківської та інвестиційної діяльності, Сергій Мамедов запропонував звернутися від КБУ до профільного Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з ініціативою проведення спільного круглого столу для стимулювання іпотечного кредитування.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com