Новини

Вже за тиждень ДАБІ буде остаточно ліквідовано!
10 вересня 2021, 16:49

Реформа містобудування — на завершальному етапі. Менше, ніж за тиждень в Україні буде остаточно припинено роботу Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), яку експерти називали одним із найкорумпованіших органів у державі, а новостворений орган Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ) розпочинає функціонувати на повну.

«15 вересня Державна архітектурно-будівельна інспекція завершує своє функціонування! Починає працювати Державна інспекція архітектури та містобудування. Це абсолютно новий орган, який вже утворений та укомплектований фаховим персоналом”, — підкреслив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Ліквідація ДАБІ та запуск ДІАМ — один із найважливіших кроків у реформі містобудування. У рамках нової системи відсутні корупційні ризики. Вже діє Єдина державна електронна система у сфері будівництва, яка максимально мінімізує контакти між учасниками процесу. Завдяки цій системі процеси будівництва ведуться чітко та прозоро.

В основу містобудівної реформи покладено дві ключові тези:
-лібералізація певних процесів будівництва;
-криміналізація відповідальності за порушення.

Нагадуємо, що раніше Міністр повідомляв, що у Мінрегіон підписали тристоронній Меморандум між Міністерством, ДІАМ та НАБУ щодо перевірки майбутніх співробітників Державної інспекції архітектури та містобудування на доброчесність. Відтак, кожен кандидат на посаду державного службовця та працівника ДІАМ пройшов перевірку у Національному антикорупційному бюро і вже у інспекцію набрано 30% співробітників.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com