Новини

1 липня Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №5600 про зміни до Податкового кодексу. До другого читання депутати встигли подати більше 11 тис. правок в цей законопроєкт, у тому числі з урахуванням пропозицій КБУ, які були надіслані нами у профільний комітет, кожному народному депутату та попередньо підтримані більшістю.
14 вересня 2021, 13:47

Які ж зміни напрацьовані до другого читання?

Як повідомив у своєму Telegram-каналі голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, нова редакція закону передбачає податкові покращення по напрямках:
➢ Адміністрування податків.
➢ Податок на прибуток.
➢ Мінімальне податкове зобов’язання.
➢ Місцеві податки.
➢ ПДВ.
➢ ПДФО.
➢ Акциз.
➢ Екологічний податок.
➢ Ліцензування.
➢ Рента.

Пропонуються такі ключові зміни у сфері нерухомості:
✔️ Виключено положення про оподаткування ПДВ другого та наступного постачання житла.
✔️ Передбачено оподаткування операцій з продажу третього та більше об’єктів нерухомого майна за ставкою 18% від чистого доходу. При цьому така ставка не поширюється на продаж майна, отриманого у спадщину.

Для інших сфер:
✔️ Виключено положення про податкову заставу на період оскарження ППР.
✔️ Передбачено, що за ставкою 0% може оподатковуватись продаж земельної ділянки с/г призначення, безпосередньо отриманої платником податку у власність у процесі приватизації земель державних КСП, або приватизації земельних ділянок, які перебували у користуванні такого платника, або виділеної в натурі (на місцевості) власнику земельної частки (паю), а також таких земельних ділянок, отриманих платником податку у спадщину.
✔️ Звільнено від ПДФО дохід у вигляді соціальних послуг, які надаються згідно із Законом України «Про соціальні послуги» надавачами таких послуг.
✔️ Передбачено, що контролюючий орган не може в цілях підтвердження витрат вимагати інформацію з баз, доступ до яких він має.
✔️ Передбачено, що до витрат на придбання інвестиційного активу прирівнюється його вартість, задекларована під час одноразового декларування. Також надано право на зменшення доходу від операцій з третім продажем рухомого / нерухомого майна (що оподатковується по 18%) та операцій з майновими правами (у тому числі отримання активів через їх погашення) на суму задекларованої вартості таких активів під час податкової амністії.
✔️ Збільшено відсоток щорічного підвищення ставки екологічного податку за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти та скорочено термін досягнення основної ставки встановлених у пунктах 245.1 та 245.2 статті 245 ПКУ з 01.01.2030 до 01.01.2025 року.
✔️ Передбачено до 2037 р. широкий перелік податкових пільг для компаній, що здійснюють діяльність у шахтарських регіонах.
✔️ Дозволено держслужбовцям, які не виконували публічні функції починаючи з 1 січня 2010 року, взяти участь у податковій амністії.

Закон в цілому набуває чинності з 01.01.2022.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com