Новини

ДАБІ ОФІЦІЙНО ЛІКВІДОВАНО!
16 вересня 2021, 11:32

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про старт роботи Державна інспекція архітектури та містобудування України. Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) офіційно припиняє виконувати свої повноваження, 100% співробітників органу буде звільнено.

“Цей день має увійти в історію як такий, що розпочав нову епоху в галузі містобудування. Епоху без корупції, без перешкод для бізнесу, без незаконних забудов. З електронними послугами, прозорими регулюваннями та доброчесними працівниками”, — зазначив Олексій Чернишов.

ДІАМ — це не заміна ДАБІ, а повноцінний новий орган, з відмінною структурою, повноваженнями, а головне – принципами роботи. Це один з важливих кроків реформування цілої галузі, яка протягом останніх років потерпала від корупції.

На сьогодні, вже влаштовано 30% працівників (приблизно 220 із 660) у ДІАМ, однією із принципових позицій є те, що НІХТО із колишніх працівників ДАБІ не зможе продовжити роботу у новоспеченій інспекції.

“Прозорість, доброчесність та відповідальність. Це ті цінності, з якими нова команда юристів, будівельників, інженерів, архітекторів ДІАМ береться за роботу. Ми готові демонструвати якісну роботу, в якій немає місця для корупції”, — зазначив голова Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ) Семен Кривонос.

Відбір кандидатів на посади в ДІАМ був здійснений разом з НАБУ та НАЗК. Кожного претендента перевірили на доброчесність та толерантність до корупції. У майбутньому також буде впроваджено механізми для належного контролю за прозорістю роботи впродовж усього часу їх роботи та боротьби з корупцією в галузі загалом.

“До того ж, вагомим внеском є те, що протягом цього року Мінірегіон спільно з відповідним комітетом Верховної Ради України, з Конфедерацією будівельників України, з Офісом простих рішень та результатів постійно опрацьовували концепцію нового законопроєкта. І мені приємно, що більшість депутатів розуміє необхідність прийняття на реформування галузі будівництва”, - зазначив Міністр Олексій Чернишов.

Реформа містобудівної галузі базується на трьох основних принципах — децентралізації, цифровізації та відповідальності. Щодо адміністративної та кримінальної відповідальності — відповідний законопроєкт вже зареєстровано у Верховній Раді і за словами міністра вже скоро, у другому скликанні, документ буде ухвалено!

“У рамках реформи розширено повноваження органів місцевого самоврядування в питанні контролю над процесом будівництва. Буде запроваджено адміністративну та кримінальну відповідальність – зокрема, й фізичних осіб – за правопорушення в цій сфері”, – додала заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com