Новини

Житловий комплекс DIADANS, що реалізує девелоперська компанія ENSO, — єдиний житловий комплекс Києва, який пройшов міжнародну сертифікацію за системою BREEAM, поки в сегменті житлового будівництва така практика не набула загального поширення.
20 вересня 2021, 11:35

Виконавчий директор Раміль Мехтієв девелоперської компанії “ENSO”, члена Ради директорів #КБУ, розповів Property Times, як саме проходить процес сертифікації, яким чином це позначається на витратній частині проєкту, та коли BREEAM стане нормою для нашої країни.

“Нам важливо, щоб інвестори мали гарантію забезпечення безпеки для навколишнього середовища, безпеки та комфорту для користувачів будівель, використання якісних будівельних матеріалів, а також скорочення експлуатаційних витрат завдяки високій енергоефективності та ощадному використанню ресурсів. На все це звертає увагу сертифікація BREEAM” - зауважив Раміль Мехтієв.

Система BREEAM — найстаріший і найбільш поширений в Європі метод оцінки екологічної ефективності будівель. У відмінності від сертифікації LEED, сертифікація BREEAM більше орієнтована на житлову нерухомість і відповідає європейським нормам EN (European Norm), які більше подібні до наших ДБН.

Сертифікація на етапі будівництва відбувається протягом всього періоду зведення ЖК і завершиться, коли будинок буде зданий в експлуатацію.

BREEAM використовує просту, легку для розуміння, систему оцінки: будівлі, що пройшли її, є більш ефективними в порівнянні зі звичайними будівлями. Причина в тому, що такі будівлі вписуються в глобальний тренд сталого розвитку, який є передумовою довгострокового прогресу людства і поліпшенням екологічних умов. Таким чином житло у сертифікованому будинку не буде застарілим протягом наступних десятків років.

“Українці поступово приходять до думки, що зелені стандарти, які за кордоном вже давно є мейнстримом — це важливо. І хоч це ще і не є вирішальним фактором при виборі житла, але, на мою думку, наявність такого сертифіката в будинку, де вони будуть жити, є важливим.” - виділив СЕО девелоперської компанії “ENSO”.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com