Новини

Архітектори розробити проєкт - найбільша в світі дерев’яна конструкція у Швеції!
22 вересня 2021, 17:30

Щоб зменшити «зелену» половину викидів вуглецю в Швеції, спричинену лісовою промисловістю, архітектори запропонували побудувати найбільшу в світі конструкцію з деревини під назвою «Банк Норрланду» (Bank of Norrland).

Дизайн має на меті зберігати вуглекислий газ та річну вартість виробництва деревини, забезпечуючи безперервність шведської будівельної та обробної промисловості незалежно від погоди та споживання.

Кубічний кілометр складених колод сформує найбільшу в світі дерев’яну конструкцію та найбільше побудоване на даний момент сховище вуглекислого газу, створене людиною.

Замість того, щоб спалювати деревину для паперу або палива, як це практикується у наш час, конструкція допоможе зберегти деревину для майбутнього використання. Цей процес запобігає викиду великої кількості вуглекислого газу в атмосферу.

Конструкція розтягнеться на кубічний кілометр і буде містити 900 мільйонів колод, що становить близько 330 мільйонів кубометрів деревини. Будівля має будуватись шляхом розміщення колод один на одному, утворюючи великі стіни, які перетинаються, створюючи стійкі кубики. Колоди сушать і ретельно контролюють, щоб уникнути усадки конструкції.

Швеція триває у процесі скорочення споживання нафтопродуктів з метою стати країною, що не містить викопних природних ресурсів. Щоб виконати їх план, країна незабаром повинна знайти рішення своєї лісової промисловості та вирішити, як і чому громадяни збирають деревину. Концептуальний проект “Bank of Norrland” узагальнює факти про сучасну лісову промисловість Швеції та пропонує нову радикальну архітектуру, яка зберігає природні ресурси.

Проєкт був розроблений для виставки «Архітектури перехідного періоду» в Більд Музетті, події якої, відкриті для відвідувачів до березня 2022 року. Проєкт є концептуальною пропозицією і поки не буде реалізований найближчим часом.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com