Новини

Член Ради директорів #КБУ, компанія Ковальська як соціально відповідальний бізнес долучилася до створення музейної експозиції літаків глав нашої держави, тим самим допомогла Державний музей авіації ім О.К. Антонова.
30.09.2021, 11:30

Компанія передала музею залізобетонні плити загальною масою 11,5 т, виготовлені на ЗЗБК ім. С. Ковальської. Вони необхідні, щоб облаштувати спеціальний майданчик для борту №1 — президентського ІЛ-62 (UR-86528).

Цей літак, збудований у 1981 р., став першим радянським реактивним судном, що було здатне здійснювати трансконтинентальні перельоти без проміжних посадок. З набуттям Україною незалежності — увійшов до складу українських військово-повітряних сил, а в 1994 р. був переданий ДАП «Україна». Надалі офіційні закордонні візити та перельоти всередині країни президенти Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко здійснювали саме на борту під номером UR-86528.

ІЛ-62 стане другим експонатом після Ту-134А-3 «Україна» у колекції урядових і президентських літаків Державного музею авіації ім. Антонова. Наразі розробляється проєкт його транспортування з аеропорту «Бориспіль» у «Жуляни», де розташовано музей, і де борт №1 буде встановлено на плити від «Ковальської».

«Ковальська» підтримує проєкти, спрямовані на збереження історичної спадщини. Ми дуже раді допомогти музею авіації. Завдяки цьому експонату всі охочі зможуть наочно побачити один з флагманів авіабудування — літак ІЛ-62, до якого раніше був доступ лише у президентів» - зазначив Михайло Василенко, директор департаменту комунікацій та розвитку продуктів девелопменту компанії «Ковальська».

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com