Новини

Довгоочікуваний Музей Мунка нарешті відкритий для публіки!
6 жовтня 2021, 17:30

Після нагородження головним призом на конкурсі музеїв Мунка в 2009 році іспанська архітектурна фірма Estudio Herreros нарешті завершила будівництво музею і відкриває свої двері 22 жовтня 2021 року.

Музей продемонструє багату колекцію Норвезької спадщини і культури та тисячі творів мистецтва Едварда Мунка, а також презентують сучасну музейну концепцію, яка висвітлює міську роль архітектури та історичну відповідальність Осло та нації в цілому.

Протягом багатьох років проєкт зазнав кількох невдач, включаючи політичні перешкоди щодо запропонованого дизайну та розташування, а також затримки, пов’язані з Covid-19.

Нова 13-поверхова будівля заввишки 60 метрів має стати динамічним центром сучасної культури, який відповідає різним демографічним характеристикам та інтересам громадськості. Архітектура буде служити посиланням на оригінальний порт вікінгів, зміщуючи фокус Осло до його перетину з фьордом.

Музей був спроєктований з маршрутом, який створює відчуття вертикальної комунікації; Рівень землі, який охоплює публіку, місце для збору та рекреаційні можливості, з'єднаний з дахом, на якому розміщені обсерваторія та тераси, що перекладають різні історичні верстви Осло.

На першому поверсі розміститься більшість функцій: ресторан, кафе, офіси, науково -дослідна бібліотека, відділ освіти тощо, які поступово зменшуватимуться, коли відвідувачі сягатимуть верхньої обсерваторії.

Проєкт був побудований на основі екологічно свідомих критеріїв, де конструкція, вентиляційні системи та будівництво співпрацюють відповідно до концепції пасивного будинку. Фасади облицьовані перфорованим алюмінієм різної непрозорості, що "породжує загадкове, нетривке сприйняття будівлі", що відповідає незначним змінам, спричиненим кліматом Осло, щоб створити різні відтінки протягом дня.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com