Новини

Операційний директор девелоперської компанії Budhouse Group, члена Ради директорів #КБУ, Максим Гаврюшин розповів про новий оновлений проєкт торгівельно-розважального комплексу Khortitsa Mall!
8 жовтня 2021, 13:30

В інтерв'ю для видання Retail Association of Ukraine Максим Гаврюшин розповів про особливості концепції майбутнього ТРЦ та приблизні терміни початку робіт.

Перша інформація про заплановане будівництво великого торгово-розважального центру в Запоріжжі - під робочою назвою Fabrika-2 - з'явилася ще в 2013 році. Перший заявлений термін відкриття об'єкта - 2015 рік. Але політична та економічна кризи змусили девелопера Budhouse Group заморозити реалізацію проєкту.

Наступний виток чуток про швидке відновлення робіт над ТРЦ припав на 2018-19 роки, але теж закінчився нічим, оскільки девелопер був зайнятий завершенням будівництва ТРЦ Nikolsky.

Новий термін реалізації проєкту: весна 2024 року, з початком активної фази будівництва вже восени 2021 року.

За цей час концепція ТРЦ була кардинально переглянута, враховані найактуальніші тренди в девелопменті торгової нерухомості, перероблена архітектурна та технічна складові. Змінилася і назва - тепер комплекс називається Khortitsa Mall.

Відносно фінансування, то компанія очікує підписання з банком BGK (той же банк, що фінансував Nikolsky) кредитного договору. Фактично, залишилися тільки формальності, всі комерційні умови з банком вже узгоджені. Кредитний договір планується підписати до кінця жовтня.

Загальна площа ТРЦ виходить 91 000 кв. м. Орендна площа - 69 000 кв. м. Склад орендарів буде дуже схожим на ТРЦ Nikolsky. Звичайно, будуть і нові орендарі, оскільки в Запоріжжі об'єкт буде крупнішим, ніж у Харкові.

Під розважальну складову - приблизно 15 000 кв. м. Це великий 9-зальний кінотеатр Multiplex, дитячий розважальний центр Smile Park площею 5000 кв. м, боулінг-клуб Lucky Strike, public space площею 2000 кв. м для проведення громадських заходів. Фуд-корт буде складатися з 5-6 кухонь і 3-4 ресторанів.

“Для нас зараз великий виклик - створити проєкт, який буде виглядати не гірше ТРЦ Nikolsky, як з точки зору наповнення орендарями, так і архітектури. Питання наповнення вирішується просто - враховуючи успішну роботу всіх наших проектів і особливо Nikolsky”, - закцентував Максим Гаврюшин.

У Запоріжжі буде всього два поверхи, тому використовувати терасування не вийде. Дивувати будуть величезним суцільним світловим ліхтарем площею 10 000 кв. м, який накриє повністю всі галереї ТРЦ і стане найбільшим в Україні.

Уявіть собі купол Nikolsky - поки що найбільший в Україні. У Khortitsa Mall прозора конструкція буде у три рази більше за площею!

Щодо інтер'єру, то компанія буде використовувати багато фішок, які успішно були реалізовані в ТРЦ Nikolsky. Звичайно, новий центр буде відрізнятися: він присвячений історії Запоріжжя та острова Хортиця в сучасному виконанні без «шароварщини». Планується використання різних інсталяцій, скульптур, панно на фасадах, мега екрани, терраццо на підлозі.

Ще одна особливість - вид на Дніпро, що дозволяє зробити терасу для багатьох закладів - кінотеатру, ресторанів і фуд-кортів. Крім того, поруч знаходиться величезний центральний міський парк Дубки площею 60 га і зараз міська влада розробляє проєкт його реконструкції, на кшталт парку Горького у Харкові.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com