Новини

ПРОБЛЕМИ І РОЗВИТОК БУДІВЕЛЬНОЇ СФЕРИ ТА ВЗАЄМОДІЯ З ОРГАНАМИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ - основні питання виїзного засідання Ради директорів 8 жовтня у Харкові!
12 жовтня 2021, 12:44

8 жовтня Рада директорів Конфедерації зустрілася на розширеному засіданні у Харківський національний університет міського господарства імені Бекетова.

До участі у заході долучилося керівництво Харківщини, представники профільних міністерств та відомств та партнери заходу. Серед офіційних осіб на зустрічі були присутні:
Наталія Козловська, заступник Міністра розвитку громад та територій України;
Семен Кривонос, голова ДІАМ (онлайн);
Ігор Терехов, в.о. Міського голови м. Харкова;
Тетяна Єгорова Луценко, Голова Харківської обласної ради;
Михайло Харнам, заступник голови Харківська обласна державна адміністрація.

Президент #КБУ Лев Парцхаладзе традиційно відкрив засідання та розповів про позитивні зміни, які відбулися з часу останнього засідання. А саме:
✔В першому читанні прийнятий законопроєкт №5655 - головний закон щодо реформи ДАБІ та передачі функцій органів влади приватним особам.
✔Прийнято законопроект №5009 про спрощення приєднання до електромереж:

«Проблема приєднання до електромереж довгі роки ускладнювала ведення бізнесу, тягнула Україну вниз в рейтингу Doing Business та відлякувала інвесторів, - наголосив Президент КБУ. - Новий закон спрощує раніше дуже складну процедуру приєднання до електромереж, робить можливим відведення земельних ділянок для розміщення об'єктів енергетичної інфраструктури без дозволів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, скорочує термін внесення змін до земельного кадастру до одного дня і вирішує багато інших питань, значно спрощують бюрократичну частину.»

✔В рамках підготовки до другого читання податкового законопроекту №5600 була взята до уваги позиція КБУ, завдяки чому було виключено правку про введення 20% ПДВ на продаж квартири.

✔В першому читанні прийнятий законопроєкт №5091 щодо захисту прав інвесторів.

«До нього дуже багато питань, вважаємо що його слід доопрацювати з авторами законопроекту, що і спробуємо організувати найближчим часом. Сподіваємося на підтримку комітету і Олени Шуляк», - зазначив Лев Парцхаладзе.

✔Нарешті ліквідовано ДАБІ та запрацював ДІАМ.

В кінці промови Президент КБУ зазначив, що всі ці зміни стали можливі за підтримки Olena Shuliak, Олексій Чернишов, Наталія Козловська, Mikheil Saakashvili та Офіс простих рішень та результатів.

Далі виступили:
➢ Віцепрезидент КБУ, керівник представництва КБУ в Харківській області, Голова Ради Асоціації «Регіональне будівництво» Олександр Харченко з докладом «Стан будівельної галузі на Харківщині. Саморегулювання в будівництві». Він наголосив на необхідності створення саморегулюючих організацій у будівництві, адже громадські організації, такі як асоціації, спілки не можуть виконувати всі необхідні функції, які необхідні для регулювання містобудівної діяльності.
➢ Заступник Голови Ради директорів КБУ з питань девелопменту, Голови наглядової ради ІБК «Авантаж» Анатолий Денисенко на тему «Проблеми і розвиток в будівельній сфері». Пан Анатолій окреслив коло проблем серед яких виділив відсутність процедури узгодження будівництва з Мінкультом, досі ще велика кількість застарілих ДБН, необґрунтоване обмеження висотності в малих містах та наголосив про необхідність якнайшвидше вирішувати ці процедурні питання, які «заважають розвиватися та творити українському девелопменту».
➢ Вітальне слово взяв Володимир Миколайович Бабаєв - ректор Харківського національного університету міського господарства ім. Бекетова. На правах господаря закладу він подякував присутнім за небайдужість до проблем будівельної сфери і особливо наголосив на важливості підготовки фахівців та підтримки освітнього процесу. «У нас (освітян) з будівельниками є спільні проблеми і такі зустрічі вони повинні не тільки дати можливість висловитися, а ще й вирішити питання крок за кроком», - сказав ректор.

В рамках засідання професійна спільнота провела дуже активну дискусію з заступником Міністра розвитку громад та територій Наталією Козловською та головою ДІАМ Семеном Кривоносом. Сьогодні одне з головних питань, що турбує галузь є ліцензування, органом ліцензування наразі є новостворений ДІАМ. І оскільки установа працює, як зазначив Семен Кривонос, лише повних 23 дні, то є багато як практичних питань по процедурі подачі заяви через систему, так і врегулювання питань по ліцензійних умовах, переліку видів робіт тощо. Важливе роз'яснення Наталії Козловської щодо термінів дії ліцензій потребує окремої уваги, тому ми дали його окремим постом.

НОВІ КОМПАНІЇ-ЧЛЕНИ КБУ:
Голова Ради директорів КБУ Александр Ротов представив нових членів конфедерації, яких було прийнято:
✓ до складу Ради директорів КБУ:
• АТ ТАСКОМБАНК
• ТОВ Міжнародний Завод Бетонного Устаткування
• ТОВ «ФОМАЛЬГАУТ ПОЛІМІН»
• ТОВ Сталь-М
• ПП «ЮНІВЕР»
• Development Cluster Group
• АТ «ПОДІЛЬСЬКИЙ ЦЕМЕНТ» (CRH в Україні)
• ТОВ Vartis
• ТОВ Edelburg Development
• ТОВ «АСТОР І КО»
• ТОВ Елітбуд-М
• ТОВ «УКРЛІФТМАШ»
• ТОВ Строительная компания "Стройинвест"
✓ до складу дійсних членів КБУ:
• МЮФ INTEGRITES
• ТДВ Страхова компанія "Guardіan"
• ТОВ Olsten Partners Law Company
• ТОВ CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang - Ukraine
• ТОВ Аlpha Formula
• ТОВ «НВО «ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ»

«Вітаємо вас в Конфедерації та сподіваємося на плідну співпрацю в команді КБУ!»,- сказав Олександр Ротов.

НОВІ ПРИЗНАЧЕННЯ:
Керівником представництва КБУ в Тернопільській області обраний Олег Лахита, директор ПП Креатор-Буд;
Керівником представництва КБУ в Дніпропетровській області обраний Геннадій Гуфман.

Вітаємо нових членів КБУ і вже зовсім скоро познайомимо вас з ними ближче!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com