Новини

Розроблені перші редакції 134 національних будівельних стандартів!
19 жовтня 2021, 09:15

Мінрегіон продовжує системну роботу з оновлення будівельних норм та стандартів у сфері будівництва. Відповідно до Програми робіт з національної стандартизації 2021 року, вже розроблені перші редакції 134 національних будівельних стандартів. Також до кінця року планується завершити роботу над понад 20 проєктами нових ДБН.

«Технічне нормування в будівництві є важливою складовою реформи містобудування. Йдеться, зокрема, про комплексне оновлення будівельних норм та необхідних стандартів, які є взаємопов’язаними документами. Основними напрямами оновлення є інклюзія, енергоефективність, впровадження параметричних вимог, а також планування та забудова територій», – зазначила Наталія Козловська.

Цього року планується розпочати роботу з розроблення ще 134 національних стандартів.

Загалом у 2021-2022 роках Мінрегіоном передбачається розробити 268 стандартів, з яких:
-21 стандарт, направлений на забезпечення впровадження ВІМ-технологій;
-160 гармонізованих європейських «підрегламентних» (Регламент ЄС № 305) стандартів щодо будівельної продукції;
-26 стандартів з питань енергоефективності;
-16 стандартів – настанов з контролю якості в будівництві;
-45 інших стандартів, що розкривають положення державних будівельних норм.

Прийняття в Україні гармонізованих європейських стандартів є однією з обов’язкових передумов практичного впровадження європейського регулювання, передбаченого Регламентом ЄС № 305, а також укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції з метою відкриття доступу промислової продукції на ринки України та країн ЄС.

Наразі у Мінрегіоні триває робота з розроблення 31 проєкту нових ДБН. До кінця року планується збільшити їх кількість до 40, з якими ви зможете ознайомитись нижче.

Зокрема, Конфедерація будівельників України активно долучиться до публічного обговорення вищезазначених норм ДБН разом з Міністерством розвитку громад та територій!

Долучайтеся до розвитку галузі спільно з КБУ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com