Новини

6 жовтня відбулось чергове ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ #КБУ З ПИТАНЬ ФІНАНСОВОЇ, БАНКІВСЬКОЇ ТА ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ!
20 жовтня 2021, 15:30

Одним із питань, що обговорювали під час Комітету було - Іпотечні програми від Укрфінжитло.

Голова правління ПрАТ “Укрфінжитло” Віктор Катренич повідомив, що Наказом Міністерства фінансів від 24 грудня 2020р. № 805 було засновано ПрАТ "Укрфінжитло”, метою якого є забезпечення функціонування ринку іпотечного кредитування, сприяння та впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом, а також одержання прибутку від провадження господарської діяльності відповідно до законодавства України.

4 серпня 2021 р. була прийнята постанова Кабінету Міністрів України №856 “Про затвердження Умов забезпечення приватним акціонерним товариством “Українська фінансова житлова компанія” громадян України житлом”, якою передбачено механізм на умовах фінансового лізингу та іпотечного кредитування за рахунок власних та залучених коштів.

Для докапіталізації Укрфінжитло, 22 вересня 2021 р. була прийнята постанова Кабінету Міністрів України № 982 “Про Деякі питання випуску облігацій внутрішньої державної позики з подальшим придбанням акцій додаткової емісії приватного акціонерного товариства “Українська фінансова житлова компанія”, в якій зазначається здійснити протягом 2021 року випуск облігації внутрішньої державного позики у розмірі 20 000 000 000 гривень та придбання у державну власність акцій додаткової емісії ПрАТ “Укрфінжитло” в сумі 20 000 000 000 в обмін.

Хто може брати участь у програмі:
- особи, відомості про яких внесені до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб;
- громадяни України, які отримують заробітну плату за рахунок коштів державного / місцевих бюджетів;
- розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї позичальника за останні 6 місяців не перевищує десяти розмірів середньомісячної заробітної плати у регіоні;
- на дату виконання зобов’язань за договорами про іпотечні кредити вік позичальника не повинен перевищувати 70 років;
- позичальник та члени сім’ї позичальника не мають та не мали протягом останніх п’яти років у власності житлової нерухомості, крім тієї, що знаходиться у в зоні АТО;
- або позичальник та члени сім’ї позичальника потребують поліпшення житлових умов (загальна площа поточного житла у власності сім'ї менша 50 кв. метрів на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 20 кв. метрів – на кожного наступного члена сім’ї);
- члени сім’ї позичальника (заявника) — дружина (чоловік), неповнолітні діти, які проживають разом з ним.

УМОВИ ФІНАНСУВАННЯ

Іпотечний кредит видається за такими умовами: 20% перший внесок, 7% ставка (фіксована), термін - 20 років. У випадку прострочення щомісячних платежів на термін понад 60 днів - зворотній викуп кредиту банком.

ЯКЕ ЖИТЛО ФІНАНСУЄТЬСЯ В РАМКАХ ПРОГРАМИ.

Предметом іпотеки є квартира в багатоквартирному будинку або майнові права на об’єкт незавершеного будівництва, які придбаваються або будівництво яких фінансується (інвестується) позичальником за кредитним договором.

Вік будинку - в експлуатації має бути не довше 10 років.

Нормативна площа предмету іпотеки має бути 50 кв. метрів на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 20 кв. метрів – на кожного наступного члена сім’ї (вартість понаднормативної площі / понаднормативну вартість предмету іпотеки позичальник сплачує авансовим платежем).

Нормативна вартість 1 кв. метра загальної площі предмету іпотеки не може перевищувати опосередковану вартість спорудження житла за регіонами України, визначену Мінрегіоном та збільшену для:
1. міст Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова – у 1,75 раза;
2. міст – обласних центрів, міст обласного значення з населенням понад 300 тис. осіб та населених пунктів, які розташовані в районах, прилеглих до меж міст Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова, – у 1,5 раза;
3. міст обласного значення з населенням від 100 тис. до 300 тис. – у 1,25 раза;
4. інших населених пунктів – у межах опосередкованої вартості у відповідній області.

ОФОРМЛЕННЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ УГОДИ ІПОТЕКА 7%.

Алгоритм оформлення угоди Приватного Акціонерного Товариства “Укрфінжитло”:
1. Заявник подає заяву+пакет документів.
2. Кредитне рішення від банку.
3. Банк видає кредит під 7%.
4. Уступка кредиту під 5% від УФЖК.
5. УФЖК викупає тіло кредиту.

У разі дефолтної ситуації додається наступне:
6. Надається в банку вимога на викуп тіла кредиту.
7. Перерахування коштів до УФЖК.

Вже незабаром ми розповімо детальніше про наступні кейси порушених питань.

Долучайтеся до розвитку галузі спільно з КБУ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com