Новини

Спеціально на наш запит юридична компанія-член #КБУ Dictio Law Firm надала роз’яснення проєкту Закону України “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності у сфері містобудівної діяльності” (№5877)

Ділимось з вами аналітикою цього законопроєкту щодо змін до Кримінального кодексу України.

Проєктом Закону, зокрема, пропонується:

Статтею 197 передбачається посилення кримінальної відповідальності за самочинне будівництво, в тому числі, за самочинне будівництво на особливо цінних землях, в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах чи зонах особливого режиму використання земель, у межах території пам’ятки культурної спадщини, історико-культурного заповідника, історико-культурної заповідної території, зони охорони, буферної зони, історичного ареала населеного місця, території об’єкта культурної всесвітньої спадщини, або на земельній ділянці (землях) із порушенням призначення земельної ділянки або обмеження у використанні земель.

Раніше ст.197 КК поєднувала у собі дві санкції за самовільне зайняття земельної ділянки (земель) та самовільне будівництво.

Внесення змін до статей 205, 358, 365, 366, 368 Кримінального кодексу України, якими забезпечується можливість притягнення до кримінальної відповідальності відповідних суб’єктів містобудівної діяльності, за злочини передбаченні цими статтями.

Суб’єктний склад таких злочинів як:
- Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців, державної реєстрації у сфері містобудівної діяльності.
- Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів.
- Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги.
- Службове підроблення.
- Підкуп особи, яка надає публічні послуги.

Доповнено: «виконавцем окремих робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єкта архітектури, уповноваженою особою з містобудівного контролю.

Під виконавцем окремих робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єкта архітектури розуміються особи, які відповідно до законодавства отримали право на виконання робіт (надання послуг) за напрямками, визначеними Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності”.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com