Новини

Спеціально на наш запит юридична компанія-член #КБУ INTEGRITES надала роз’яснення Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж” (№5009)!
25 жовтня 2021, 14:00

Закон містить низку змін до законодавства, яке регулює проєктування, будівництво електричних мереж та відведення землі для цих цілей.

Наприклад, суттєво спрощується процедура відведення земельних ділянок для будівництва об'єктів енергетичної інфраструктури (ліній електропередач, інженерних мереж, підстанцій тощо).

Після набрання чинності відповідними положеннями інформація про інженерно-геологічні умови, наявні та запроєктовані інженерні мережі, розподіл потужності інженерних мереж, наявність вільних потужностей та виданих технічних умов стане відкритою та підтримуватиметься в актуальному стані. Тим самим, це полегшить замовникам будівництва проєктування та планування будівництва не тільки електричних мереж, але й інших об'єктів.

Також Закон передбачає механізм отримання інформації та документів необхідних для проєктування будівництва та\або технічного переоснащення електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення електроустановок замовника до точки приєднання (існуюча або запроєктована межа балансової належності електроустановок споживача або замовника, розташованої на межі земельної ділянки замовника або на території цієї земельної ділянки) та проєктної документації на будівництво електричних мереж лінійної частини приєднання в електронній формі. Надалі для спрощення електричні мережі зовнішнього електрозабезпечення та електричні мережі лінійної частини приєднання називатимуться просто електричні мережі.

Впроваджується вимога визначення точного кола суб'єктів, з якими потрібно погоджувати проєктну документацію на будівництво електричних мереж, що внесе визначеність у процес розробки та погодження проєктної документації.

Прогресивним є також впровадження порядку погодження проєктної документації на будівництво електричних мереж в електронній формі.

Зазначені зміни почнуть діяти тільки з лютого 2022 року, а деякі - з лютого 2023 року. Це дає зацікавленим особам час на вивчення нових процедур та підготовки до їх застосування, але з іншої сторони цей проміжок часу може здатись занадто великим, враховуючи як динамічно змінюється українське законодавство.

Вже незабаром поділимось з вами більш детально з роз'ясненням цього Закону щодо змін до земельного законодавства, яка інформація буде вноситись про геопрросторові дані, яка необхідна проєктна документація на будівництво електричних мереж та ін.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com