Новини

Спеціально на наш запит юридична компанія-член #КБУ INTEGRITES надала роз’яснення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж» від 15.07.2021 №1657-ІХ
26 жовтня 2021. 13:30

Закон містить низку змін до законодавства, яке регулює проєктування, будівництво електричних мереж, відведення землі для цих цілей. Наразі Законом встановлено такі зміни до земельного законодавства:

Починаючи з 15 липня 2021 року скасовано необхідність погоджувати з Кабінетом Mіністрів зміну цільового призначення земельних ділянок лісогосподарського призначення для розміщення на них лінійних об'єктів енергетичної інфраструктури (кабельних та повітряних ліній електропередачі та розподілу електричної енергії, електричні та трансформаторні підстанції, інші споруди).

Якщо необхідно встановити сервітут на землі державної чи комунальної власності, не сформовані в земельні ділянки, допускається формування земельної ділянки виключно в межах території, на яку буде поширюватися право земельного сервітуту. До внесення цих змін, переважно застосовувався такий алгоритм - спочатку формувалась земельна ділянка, яка включала в себе частину, щодо якої мав встановлюватись сервітут, а наступним кроком наступним кроком виготовлялась технічна документація для визначення меж сервітуту.

Зокрема, можливість формувати ділянку тільки в межах території, на яку буде поширюватись сервітут скоротить час для відведення ділянок, а також витрати осіб, в інтересах яких встановлюється сервітут.

Вже незабаром поділимось з вами більш детально з роз'ясненням цього Закону щодо того, яка інформація буде вноситись про геопрросторові дані, яка необхідна проєктна документація на будівництво електричних мереж та ін.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com