Новини

Заступник Голови Ради директорів КБУ з питань девелопменту, Голова наглядової ради компанії «Авантаж» Анатолій Денисенко під час виїзного засідання Ради директорів 8 жовтня у Харкові проінформував присутніх про актуальні проблеми і розвиток в будівельній сфері
8 листопада 2021, 09:30

Анатолій Денисенко окреслив коло проблем, серед яких виділив відсутність процедури узгодження будівництва з Мінкультом, досі ще велика кількість застарілих ДБН, необґрунтоване обмеження висотності в малих містах та наголосив про необхідність якнайшвидше вирішувати ці процедурні питання, які «заважають розвиватися та творити українському девелопменту».

Серед інших були такі:
1. За чинним порядком підключення до мереж електроенергії та газу відбувається за рахунок замовника будівництва, проте роботи виконуються силами обленерго та газових компаній. Через це вартість цих робіт завищена у 2-2,5 рази, а терміни розробки проєкту та виконання робіт тривають роками. I наразі вплинути на ці терміни у замовника будівництва та інвестора немає жодної можливості.
При цьому далеко не всі учасники будівельного процесу мають внесені до Реєстру дозвільні документи (МБУ, дані експертиз, погодження висотності, технічні умови), а подати документи, отримані раніше в документальній формі, неможливо.
2. Також величезною проблемою, є робота з історичними ареалами. Незважаючи на те, що є проєкти, за якими отримано всю дозвільну документацію, (крім дозволу на будівництво) до прийняття історичних ареалів, під час подання документів на дозвіл змушують проходити додаткові погодження з Мінкультом, який відмовляється погоджувати дані проєкти.
При цьому внесення змін до прийнятих проєктів історичних ареалів та збереження культурної спадщини на практиці неможливі, оскільки відсутня зрозуміла процедура цього процесу.
3. Великі проблеми виникають при розробці ДПТ у регіонах, які роками не вносяться до Генпланів міст та не враховують реальну потребу в дорогах (з виділенням цих земель в окремі земельні ділянки). Розробка ДПТ проводиться місцевими органами без залучення дійсно фахівців і розуміння нагальної потреби регiону в інфраструктурі, розвитку урбанізації в сучасному світі, а практично лише з логіки містечкових інтересів.

©«На мою думку, найбільшою проблемою у нашій галузі є те, що держава одержима бажанням посилити і без того велике фіскальне навантаження на будівельний бізнес, який тільки почав підніматися з колін», - зазначив Анатолій Денисенко.

Отже, будівництво це не тільки девелопмент, це ще й інфраструктурне та промислове будівництво і воно вимагає дуже великих вкладень у дорогі механізми та обладнання!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com