Новини

Продовжується оновлення державних будівельних норм щодо врахування особливостей сучасних методів проєктування автостоянок і гаражів!
17 листопада 2021, 16:00

До обговорення наразі пропонується перша редакція змін до ДБН В.2.3-15:2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів. Споруди транспорту» www.minregion.gov.ua

Розробником документу є Публічне акціонерне товариство “Український зональний науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву” ( ПАТ КиївЗНДІЕП).

Ознайомлюємо більш детально про основні запропоновані зміни до документу:

Додаток Б «ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТЬ» доповнено:
- Гараж рампового типу – багатоповерховий наземний або підземний гараж, в якому для в’їзду\виїзду автомобілів на різні рівні приміщень зберігання використовують рампи (пандуси). Можуть додатково обладнуватись вантажними ліфтами та механізованими паркувальними модулями (МПМ).
- Механізований паркувальний модуль (МПМ) —пристрій (споруда) зберігання автомобілів у декілька ярусів, або декілька рядів, транспортування автомобілів з посадкового ярусу/ряду до місця зберігання і в зворотному напрямку виконується шляхом переміщення платформ з автомобілями у вертикальному та/або в горизонтальному напрямі в межах одного функціонального блоку (секції) без участі водія за командою з пульта управління. Можуть мати різні способи переміщення платформ з автомобілями (карусельного типу, пазлового типу, консольного типу та ін.), а також незалежний або залежний спосіб паркування.
- Незалежний спосіб паркування - дозволяє приймати автомобілі на паркування в МПМ та видавати їх з місць паркування в будь-якому порядку, незалежно від зайнятості автомобілями платформ посадкового ярусу.
- Залежний спосіб паркування - дозволяє приймати автомобілі на паркування в МПIМ та видавати автомобілі з місць паркування на ярусах, відмінних від посадкового, за умови наявності вільної платформи на посадковому ярусі.
- Iнтегрований гараж - автоматизований гараж, вбудовано-прибудований до основної багатоповерхової будівлі іншого призначення (житлового, громадського, адміністративного чи виробничого) на всю висоту будівлі, або частково, на всіх поверхах, або вибірково , функціонально пов'язаний з приміщеннями основної будівлі, з доступом до місць зберігання автомобілів на поверхах з загальних коридорів або окремих приміщень основної будівлі з дотриманням протипожежних та санітарних вимог, з транспортуванням автомобіля з вимкненим двигуном від порту прийому-видачі до місця зберігання та в зворотному напрямку з присутніми водієм та пасажирами або без них.
- Електромобіль - транспортний засіб, що приводиться в рух виключно електричним двигуном і заряджається за допомогою зовнішнього джерела електроенергії.
- Зарядний пристрій (станції, колонки) для транспортних засобів електродвигунами - устаткування джерела живлення від мережі, що виконує необхідні функції для зарядки батареї електромобіля.

Додаток В «ОСНОВНІ ТИПИ ГАРАЖІВ» доповнено:
- Окремо розташовані гаражі (див. зображення нижче).
- Вбудовані та прибудовані гаражі (див. зображення нижче).

Додаток И «КЛАСИФІКАЦІЯ ТИПІВ ГАРАЖІВ» доповнено такими змінами:
- Гаражі відкритого типу (див. зображення нижче).
- Гаражі закритого типу (див. зображення нижче).

Додаток К «СХЕМА ФУНКЦІОНУВАННЯ МЕХАНІЗОВАНОГО ПАРКУВАЛЬНОГО МОДУЛЯ (МПМ) З НЕЗАЛЕЖНИМ СПОСОБОМ ПАРКУВАННЯ» доповнено - функціонування механізованого паркувального модуля з верхнім посадковим ярусом (з приямком) на прикладі підготовки до виїзду автомобіля на платформі 4 з 3-секційного 2-ярусного МПМ на 5 машиномісць (див. зображення нижче).

✔️А вже 24 листопада 0 14:00 за підтримки #КБУ спільно з КИЇВЗНДІЕП та Мінрегіон відбудеться відкрите обговорення першої редакції змін до ДБН В.2.3-15:2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів. Споруди транспорту»!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com