Новини

Архітектори компанії Safdie Architects продемонстрували проєкт садової лікарні в Колумбії!
19 листопада 2021, 17:30

Госпітальний центр Серена-дель-Мар (CHSM) є першою лікарнею, розробленою архітекторами Safdie Architects. Концепція зосереджена на людині та обертається навколо ідеї, що «доступ до природи та природного світла є життєво важливими для покращення почуття пацієнтів, сімей та персоналу».

Лікарня є частиною генерального плану міського району Ель-Гран-Канал, що займає площу 1,41 квадратного кілометра на східній стороні регіонального шосе в межах міської забудови Серена-дель-Мар. Це нове заплановане місто, розташоване на Коста-дель-Карібе, на північ від Картахени, і охоплює близько 10 квадратних кілометрів, будується з 2015 року і очікує на завершення до 2030 року. Амбіційне бачення включає житлові, культурні, медичні, освітні та рекреаційні заклади, комерційні, соціальні та інфраструктурні проєкти та інш.

Центральним елементом генерального плану, біля воріт району є лікарняний центр Серена-дель-Мар, він вважається першим медичним закладом з повним набором послуг у Картахені. Задумана як садова лікарня, вона включає в свою програму відділення госпіталізації та інтенсивної терапії для дорослих, дітей та новонароджених. Також дуже складні операційні, лабораторії, амбулаторії, діагностику зображення і променеву терапію.

Дизайн забезпечує доступ до різноманітних садів по всій будівлі, включаючи бамбуковий внутрішній дворик, цілющий сад для лікування раку та низку зелених насаджень, з’єднаних набережною на березі озера.

Об'єкти розташовані в п'яти різних крилах. Задуманий з невеликою кількістю рослин, дизайн покращує відчуття безпосередньої близькості до вікон, природного освітлення та краєвидів на озеро, пагорби, сади та внутрішні дворики. Навіть у зонах високої оперативної ефективності, таких як відділення невідкладної допомоги, лабораторії та клініки, зберігається денне світло та вид на природу, створюючи середовище, сприятливе для одужання.

Архітектура лікарні відповідає тропічному клімату Карибського басейну завдяки застосуванню глибоких консольних панелей, заглиблених вікон і моторизованих розсувних жалюзей, які пом’якшують спеку, фільтруючи рясне та суворе денне світло, максимізуючи краєвиди та природне освітлення.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com