Новини

Оновлено склад Координаційної ради з екологічного маркування – незалежного консультативно-дорадчого органу української програми екологічного маркування І типу згідно з ДСТУ ISO 14024!
23 листопада 2021, 09:30

17 листопада на платформі Zoom зустрілись 12 представників центральних органів влади, наукових та експертних організацій, промислових спілок, громадських організацій з захисту прав споживачів та природоохоронного спрямування – члени ради.

Засідання проводив голова Координаційної ради – Денис Анатолійович Красніков, віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) з питань інфраструктури та екологічної політики.

Основною темою засідання було обговорення результатів діяльності програми та проєкти оновлених редакцій стандартів екологічного маркування.

Склад ради поповнився новими членами:
- від Конфедерації будівельників України - Сергій Пилипенко, заступник Голови Ради директорів #КБУ, Голова Комітету КБУ з питань будівельної продукції, генеральний директор ПБГ Ковальська, члена Ради директорів КБУ;
- від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України - Роман Степанович Філоненко, заступник директора Департаменту з питань поводження з відходами та екологічної безпеки – начальник відділу екологічної безпеки;
- від ГС “Українська асоціація якості та досконалості” (УАК) - Юрій Борисович Кабаков, директор органу з сертифікації персоналу УАК.

Протягом поточного року лідерство за кількістю найменувань екологічно сертифікованої продукції демонструють виробники сумішей сухих будівельних, мийних засобів та лакофарбових матеріалів. Цікавими кейсами стали сертифікаційні роботи у сфері послуг: екологічна сертифікація гімназії у м. Буча (на відповідність стандарту «Зелений клас») та київського офісу компанії «Мішлен», (на відповідність стандарту «Зелений офіс»). Пожвавилась динаміка експорту продукції, маркованої знаком «Зелений журавлик», що відноситься до екологічної на законних підставах у 34 країнах світу.

Підтримка експортного потенціалу українських користувачів екологічних сертифікатів і маркування «Зелений журавлик» забезпечується завдяки сертифікації Центру екологічної сертифікації та маркування ВГО "Жива планета" за програмою взаємної довіри та визнання міжнародної асоціації Global Ecolabelling Network. Результати оцінювання Центру як органу екологічного маркування І типу визнається у 68 країнах світу.

Представлені дані щорічних опитувань виробників і постачальників сертифікованої продукції свідчать про високий рівень задоволеності якістю, доступністю та оперативністю послуг, професійними якостями персоналу Центру та загальний позитивний вплив екологічної сертифікації на підвищення попиту на продукцію.

За підсумками засідання було ухвалено рекомендувати до прийняття проєкт стандарту екологічного маркування, який встановлює екологічні критерії оцінювання життєвого циклу. По проєктам стандартів, що встановлюють екологічні критерії для бетону та виробів з нього, керамічних виробів та теплоізоляційних матеріалів схвалено рішення продовжити консультації та онлайн голосування до 15 грудня.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com