Новини

Із 1 січня 2023 року Україна імплементує в національне законодавство Регламент (ЄС) №305/2011 Закон України «Про надання будівельної продукції на ринку»!
25 листопада 2021, 09:30

Цей документ, зокрема, встановлює гармонізовані умови для розміщення будівельної продукції на ринку.

Що зміниться на українському ринку будівельної продукції?

За оцінками Єврокомісії, гармонізовані європейські стандарти, які є одним із фундаментів змін, охоплюють близько 75-80% всієї будівельної продукції. І саме на таку частку найважливішої будівельної продукції, як цемент, будівельні суміші, вікна, розповсюджуватиметься правило обов’язкового декларування показників продукції.

Якщо виробник задекларує відповідність своєї продукції європейським стандартам, він нестиме повну відповідальність за цю інформацію. А споживач не лише отримуватиме повну інформацію про виробника, постачальника та про склад та якість будівельної продукції, а й зможе швидко перевірити її достовірність. Внаслідок цього можна буде зменшити кількість неякісної будівельної продукції на ринку і покращити ринковий нагляд.

Як швидко й ефективно імплементувати європейські правила в українські реалії будівельного ринку?

Щоб цей процес прискорити, експерти Офіс ефективного регулювання BRDO розробили Зелену книгу «Системний перегляд якості державного регулювання надання будівельної продукції на ринок», яка містить:
- аналіз процесу надання будівельної продукції на ринку;
- особливості регулювання ринку;
- аналіз досвіду Європейського Союзу та країн, які визнали ефективність Регламенту 305;
- аналіз проблем та ризиків на ринку, а також пропозиції щодо їх вирішення.

Окрім цього, у дослідженні є методологічні рекомендації щодо ефективного впровадження Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку», які стануть у нагоді як державним органам з формування політики, так і представникам будівельної індустрії.

Зелену книгу можна прочитати за посиланням: GB_marketing_construction

Крім того, Офіс ефективного регулювання BRDO також розпочинає публічну консультацію щодо ефективної імплементації положень Регламенту 305 і Закону «Про надання будівельної продукції на ринку»

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com