Новини

Кабінет Міністрів України погодив реорганізацію двох вищих навчальних закладів!
30 листопада 2021, 15:00

Розпорядження підтримали на засіданні Уряду 24 листопада. Про це повідомив у своєму Telegram-каналі постійний представник Уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Цього разу під реорганізацію потрапив Харківський національний університет будівництва та архітектури. Кабмін вирішив приєднати вищий навчальний заклад до Харківського національного університету міського господарства імені Бекетова.

Харківський національний університет будівництва і архітектури заснували у 1930 році як Харківський інженерно-будівельний інститут. У 1994 році він отримав статус державного університету, а у 2011 році – національного. У закладі 36 кафедр, на яких навчається понад 5 тисяч студентів і слухачів. Випускників у закладу 65 тисяч: з України і ще 40 країн.

Отже, Уряд погодив наступне:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства освіти і науки щодо реорганізації Харківського національного університету будівництва та архітектури (код згідно з ЄДРПОУ 02071174) шляхом приєднання його до Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова (код згідно з ЄДРПОУ 02071151).
2. Взяти до відома, що здобувачі вищої освіти та інші особи, які навчаються у Харківському національному університеті будівництва та архітектури, продовжують навчання у Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова за обраними спеціальностями та джерелами фінансування.
3. Витрати, пов’язані з виконанням пункту 1 даного розпорядження, здійснити в межах бюджетних призначень, передбачених Міністерством освіти і науки для підготовки кадрів.
4. Установити, що Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова є правонаступником майна, прав та обов’язків Харківського національного університету будівництва та архітектури.
5. Міністерству освіти і науки здійснити в установленому законодавством порядку заходи, пов’язані з реорганізацією Харківського національного університету будівництва та архітектури.

Нагадаємо, що Конфедерація будівельників України за підтримки Асоціації “Регіональне будівництво”, Головою Ради якої є віцепрезидент КБУ, керівник представництва КБУ в Харківській області Олександр Харченко активно підтримувала реорганізацію Харківського національного університету будівництва і архітектури шляхом приєднання з Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова, адже саме це об’єднає передовий науковий потенціал, який спроможний вивести на новий рівень систему освіти з будівельної спеціалізації.

03 вересня 2021 року #КБУ направила офіційний лист Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, у якому зазначалось, що одним із пріоритетних шляхів розвитку будівельної галузі є виведення будівельної промисловості України на новий європейський рівень, формуючи якісний ринок будівельних послуг. У зв’язку з цим, формування кадрового резерву є фундаментальною складовою подальшого розвитку. Будівельна галузь потребує концептуального реформування, задля досягнення поставлених цілей необхідна, в тому числі, ефективна система підготовки кадрів.

На думку будівельної спільноти, Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова, зарекомендував себе надійним партнером з питань якісної та кваліфікованої підготовки висококваліфікованих кадрів – фахівців з архітектури, проєктувальників, конструкторів, інженерів-будівельників, успішно розвивається і нарощує свій навчально-науковий потенціал в частині підготовки спеціалістів з архітектури та будівництва, включаючи практику дуального навчання, має необхідну матеріально-технічну базу.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com