Новини

1 грудня 2021 року відбувся вебінар КБУ Connect Club “ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ”.
7 грудня 2021, 15:30

Спікером виступив Дмитро Папук, СЕО та співзасновник Development Cluster Group.

У рамках заходу експерт роз'яснив, чому індустріальні парки – один з ключових інструментів економічного розвитку, вони допомагають створити робочі місця, залучити інвестиції та наповнити бюджет.

Відкриття індустріальних парків створює умови для експортно-орієнтованого бізнесу, змінить структуру економіки, зменшить відтік висококваліфікованих фахівців за кордон та допоможе їм реалізувати себе в Україні.

Відповідно до Закону України “Про індустріальні парки” визначення індустріального парку (ІП) - це облаштована відповідною інфраструктурою територія, у межах якої учасники ІП можуть здійснювати:
✔️господарську діяльність у сфері переробної промисловості;
✔️науково-дослідну діяльність;
✔️діяльність у сфері інформації і телекомунікацій.

Спікер розповів про типи ІП. Відмітив, що в Україні поки що один з найнижчих в світі показників за кількістю зареєстрованих індустріальних парків. Але останнім часом спостерігається позитивна тенденція в сторону розвитку ІП, насамперед це прийняття законопроєкту 4416-1, рішення про виділення 2х млрд грн на розвиток 25 ІП, та ще декілька суттєвих законопроєктів.

Експерт детально зупинився на основних проблемах, з якими стикаються ОТГ при створенні ІП. Основні проблеми у громад стосуються якості доріг, водопостачання населених пунктів, та проблеми сміттєзвалищ. Другий блок проблем пов’язаний з економічними проблемами регіонів – промисловість, торгівля, недостатня кількість робочих місць та відсутність інвестицій. І як раз цей блок проблем, зауважив експерт, - може бути вирішено створенням індустріального парку.

Далі розповів про існуючи преференції та законопроєкти, які передбачають податкові і митні стимули для створення індустріальних парків. Наприкінці спікер зауважив, що Україна тільки починає розвиток у напрямку створення промислової економіки на базі індустріальних парків. Тому дуже важлива підтримка з боку держави створення інноваційного для України сектору та підтримки інтересу приватного бізнесу вкладати у розвиток індустріального майбутнього країни.

А задля цього запропонував створити на базі КБУ комітет, який буде драйвером розвитку теми індустріальних парків.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com