Новини

За прогнозами директора Департаменту продажів і маркетингу компанії-члена Ради директорів #КБУ, Київміськбуд, Тетяни Маркової, вже до кінця року забудовники знову піднімуть вартість квадратного метру на 5%!
8 грудня 2021, 15:30

В інтерв’ю «4 каналу» пані Тетяна розповіла, які ж фактори впливають на здорожчання нерухомості і чи зміниться ціна на житло найближчим часом.

©️“Зростання ціни на нерухомість насамперед пов’язано з ростом цін на будівельні матеріали. А вони за останні 10 місяців подорожчали майже на 20%. Якщо більш точно, на 18,4%. Якщо подивитися статистику, протягом 2021 року найбільше подорожчали керамічні і газобетоні блоки – до 70%, пісок і щебінь – до 50%, руберойд – до 50%, мінеральна вата стала дорожчою на 35%, металовироби, в залежності від номенклатури, зросли в ціні на 20-50%”, - зазначила директор.

Енергоносії за цей рік виросли в ціні на 25% і це не межа, оскільки енергетичні ресурси дорожчають у всьому світі. У вересні у деяких країнах призупинили виробництво сталі через те, що в Європі тарифи на електрику і тепло виросли втричі. Світове подорожчання енергетичних ресурсів і загалом світова інфляція посилюють ці ж процеси і в Україні, зростає ціна на все, не лише на нерухомість. Не малий вплив на дорожчання матеріалів має і пандемія, оскільки маючи досвід перших локдаунів, виробники будматеріалів закладають в ціни певні ризики на випадок можливого нового карантину.

Ціни ростуть і в залежності від етапу будівництва. Чим більшу готовність має будинок, тим вища ціна квадратного метру.

©️“Так само зросли ціни на виконання робіт підрядними організаціями і загалом вартість людської праці. Тому, прогнозую, що до кінця року нерухомість може знову зрости в ціні. Якщо орієнтуватися на ту аналітику, яку ми маємо, здорожчання може скласти, орієнтовно, 5%”, - резюмувала Тетяна Маркова.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com