Новини

Мінрегіон затвердив 26 збірників кошторисних норм України (КНУ) на реставраційно-відновлювальні роботи та вказівки щодо їх застосування
21 грудня 2021, 09:30

Мінрегіон затвердив 26 збірників кошторисних норм України (КНУ) на реставраційно-відновлювальні роботи та вказівки щодо їх застосування

«Ці кошторисні норми передбачають нормативні витрати трудових і матеріально-технічних ресурсів для визначення вартості реставраційно-відновлювальних робіт на об’єктах пам’яток історії та культури. Загалом маємо ухвалити близько 150 збірників КНУ», – зазначила Наталія Козловська, заступниця Міністра розвитку громад та територій.

Отримані на підставі КНУ дані про склад і обсяги ресурсів можуть бути використані для визначення тривалості робіт, складання різної технологічної документації, визначення норм витрат, а також списання матеріалів.

Відтак 26 збірників на реставраційно-відновлювальні роботи, затверджених Наказом Мінрегіону № 322 від 7 грудня 2021 року, стосуються проведення археологічних та земляних робіт, робіт з реставрації та відновлення, що виконуються на пам’ятках історії та культури, історичних будівель, елементів монументального живопису, металевих конструкцій і декоративних елементів, архітектурно-ліпного декору, меблів із цінних порід дерева тощо.

Крім того, водночас втратили чинність 26 державних стандартів України, що діяли з 2012 року.

Зауважимо, кошторисні норми є обов’язковими для застосування при визначенні вартості будівництва об’єктів із залучення бюджетних коштів, а також коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій і кредитів, наданих під державні гарантії.

Детальніше з ознайомленням нових кошторисних норм: www.minregion.gov.ua

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com