Новини

22 грудня відбувся черговий круглий стіл #КБУ у форматі відкритої онлайн дискусії з Головою Державної інспекції архітектури та містобудування України Семеном Кривоносом
28 грудня 2021, 11:30

Президент КБУ Лев Парцхаладзе традиційно відкрив захід. Він вніс пропозицію - спільними зусиллями КБУ і ДІАМ розробити формат найбільш частих запитань і розмістити їх у відкритому доступі, що значно полегшить роз'яснювальний процес.

Голова ДІАМ Семен Кривонос звернувся до учасників і наголосив, що проведення таких зустрічей дуже корисне як для державної структури, так і для учасників ринку: ©«Хочу ще раз зауважити, що ДІАМ – прозора та відкрита структура, яка прагне побудувати здорову взаємодію з замовниками, чути та враховувати їх рекомендації, сприяти правильному та якісному будівництву та розвитку економіки. Ми завжди відкриті до рекомендацій та будемо їх враховувати для максимально ефективної взаємодії.»

Протягом заходу надійшли такі питання від забудовників.

Власник девелоперської компанії ОМОКС Олексій Кулагін поділився своїм позитивним досвідом подання документів до ДІАМ. При цьому зауважив, що існує певна правова колізія між діючим законодавством, а саме, між Законом України «Про комунальну власність» та процедурою прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів. У зв'язку з чим запропонував від імені КБУ ініціювати звернення з метою врегулювання цього питання.

Виконавчий директор КБУ Олександр Червак поставив одне з найчастіших питань від забудовників - щодо процедури внесення відмітки про безстроковість ліцензії. Семен Кривонос відповів, що детальне роз’яснення є на сайті ДІАМ, але на жаль користувачі недостатньо звертають на це увагу. Всі заявки опрацьовуються ДІАМом оперативно, а відомості відображаються на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. У звязку з чим домовилися, що КБУ також розповсюдить цю інформацію на своїх ресурсах.

Лев Парцхаладзе, спираючись на кейси компаній, які в регіонах отримують неодноразові відмови в місцевих органах ДБК при подачі заявок на введення об'єкта в експлуатацію поставив наступне запитання. Якщо на місцевому рівні є відмова, можна звернутися в центральний орган ДІАМ? Семен Кривонос відповів: «У нас є право розглянути звернення, провести позапланову перевірку у порядку нагляду і зобов'язати розглянути повторно, якщо відмова була неправомірна. Крім того якщо ДБК порушили термін, здійснили адміністративне правопорушення, ДІАМ може скласти протокол, подання на звільнення або подання на притягнення до відповідальності суб'єкту призначення.» Лев Парцхаладзе зауважив, що замовники не дуже люблять скаржитися і запитав, чи не можна підняти питання на рівні Міністерства - у випадку подвійної відмови наділити повноваженнями ДІАМ приймати рішення. На що Голова ДІАМ відповів, що у якості експериментального проєкту на рівні постанови без внесення змін до Закону таке можливе, це дійсно зняло б напругу, адже звернень досить багато. У зв'язку з чим було прийняте рішення підготувати від КБУ відповідне офіційне звернення.

На питання чи можна отримати ліцензію у друкованому вигляді, Семен Кривонос відповів, що згідно Положення статті 22 Закону про регулювання містобудівної діяльності відомості єдиної системи у сфері будівництва створені в електронному вигляді мають таку ж силу і, по суті, єдину юридичну силу у порівнянні з паперовими документами. ©«Тобто, якщо це було створено у е-системі, відповідно це вважається достовірним і повинно прийматися як юридично значущий факт. На практиці деякі замовники стикаються з труднощами, коли органи місцевого самоврядування вимагають тільки у паперовому вигляді, то ми йдемо назустріч. Ви звертаєтеся до ДІАМ письмово з офіційним листом щодо підтвердження внесення відмітки про безстроковість, а ДІАМ відповідає офіційним листом з зазначенням відповідних даних», - сказав Голова ДІАМ.

Представник ПАТ АрселорМіттал Кривий Ріг розповів, що компанія звернулася до Мінрегіону з наступними запитаннями і попросив, щоб Семен Кривонос їх прокоментував:
- Чи потрібно генеральному проєктувальнику завантажувати весь комплект проєктної документації (стадія Проєкт), чи тільки ті частини, які зазначені у відповідних розділах ЄДЕССБ?
- Чи потрібно замовнику будівництва завантажувати весь комплект проєктної документації (стадія Проєкт) в ЄДЕССБ під час подання заяви про видачу дозволу на виконання будівельних робіт?
- Яким нормативним документом регламентується обсяг проєктної документації, що завантажується до ЄДЕССБ?
- Яка організація відповідальна за контроль повноти інформації в ЄДЕССБ та на якій стадії?

Семен Кривонос відповів, що роз'яснення цих питань - область відповідальності Мінрегіон і вони наразі опрацьовуються міністерством спільно з ДІАМ.

Також надійшло питання - коли і у якому вигляді буде розроблений новий порядок ліцензування. Семен Кривонос відповів, що робоча група при Мінрегіоні наразі працює, на якій найближчим часом буде прийняте відповідне рішення.

Наприкінці заходу Лев Пархаладзе подякував всім за плідну роботу і запропонував зробити наступну зустріч у лютому 2022 року.

Нагадаємо, для найшвидшого вирішення всіх проблемних питань, пов'язаних з роботою електронної системи у сфері будівництва, КБУ спільно ДІАМ домовилися проводити відкриті дискусії регулярно. До участі запрошуються всі бажаючі!

Слідкуйте за нашими анонсами, у разі додаткових питань звертайтеся: (044) 200 04 52

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com