Новини

Мінрегіон повідомив, що у 2021 році кошти Державного фонду регіонального розвитку 4,5 млрд гривень було розподілено на реалізацію 306 проєктів у громадах!
30 грудня 2021, 13:00

Зокрема, йдеться про будівництво та реконструкцію:
- 121 навчального закладу;
- 21 об’єкту водопостачання та водовідведення;
- 38 медичних обʼєктів та закладів соціального захисту;
- 22 обʼєктів сфери культури;
- 76 спортивних обʼєктів;
- 6 екологічних проєктів та Центрів надання адміністративних послуг.

Також цьогоріч кошти ДФРР було спрямовано на розбудову чотирьох індустріальних парків.

©️«Державний фонд регіонального розвитку — це інструмент для реалізації стратегічно важливих проєктів для громад. Наприклад, для гірських територій українських Карпат важливе виробництво екологічної продукції, розвиток сільського, гірського та екологічного туризму. У невеликих селах необхідно розвивати мале та середнє підприємництво. До того ж цьогоріч розпочалось будівництво інфраструктури чотирьох індустріальних парків, які стануть двигунами для економічного зростання регіонів. Міністр Олексій Чернишов неодноразово наголошував, що держава готова фінансово підтримувати розвиткові проєкти у громад. Тож “м’яч” — на стороні громад, які мають готувати якісні проєкти», — зауважив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

Щодо планів на 2022 рік, то нещодавно Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов під час засідання Правління Асоціації міст України повідомив, що Українські громади наступного року отримають рекордну підтримку з державного бюджету на власний розвиток та розбудову інфраструктури. Йдеться про 132 мільярди гривень, які передбачені Законом України «Про державний бюджет на 2022 рік».

©️«Окрім зростання власних надходжень, наступного року громади отримають рекордну підтримку з Держбюджету. Зокрема, обсяг Фонду регіонального розвитку складе понад п’ять мільярдів гривень. Також майже дев’ять мільярдів буде спрямовано на реалізацію інфраструктурних проєктів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери. А на будівництво і ремонт доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності передбачено понад двадцять чотири мільярди гривень. Ми з вами робимо те, чого не змогли інші – розбудовуємо успішну державу зсередини, з найвіддаленішого її куточка і до самого центру. Це надважливо, адже розвиток кожної громади означає загальний розвиток країни», — підкреслив Олексій Чернишов.

Окремо Міністр зупинився на питанні енергоефективності і наголосив, що цей напрям є пріоритетом роботи Уряду та Мінрегіону, зокрема. Відтак у Держбюджеті-2022 Фонд енергоефективності отримає фінансування у розмірі 2,6 млрд грн. Ці кошти будуть спрямовані на комплексні проєкти з підвищення енергоефективності у межах програми «Енергодім».

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com