Новини

Президент Володимир Зеленський під час щорічного послання до Верховної Ради повідомив, що в Україні незабаром запустять програму "Українська мрія", що передбачає кредитування під 5%.
29 грудня 2021, 10:01

"Скоро ми запускаємо програму “Українська мрія”, за якою кожен громадянин нашої держави, який чесно сплачує податки, зможе отримати кредит за ставкою 5% у гривні", – сказав Президент. У рамках програми всі українці-платники податків зможуть отримати кредити за ставкою 5% річних на купівлю власної нерухомості, електромобіля, здобуття освіти чи зміни професії.

Це означає, що українці зможуть брати гроші на цільові потреби в банках під 5%, а різницю ринкової відсоткової ставки комерційним банкам виплачуватиме держава. Оскільки сьогодні вже працюють програми 5-7-9 та іпотечна програма під 7%, то цілком реалістичною та перспективною буде і нова програма, вважають експерти. Згідно з останніми дослідженнями на сьогоднішній день потребу в придбанні житла мають 40% українців, а можуть його придбати лише 3-5%. Доступна масова іпотека підживить попит, збільшить обіг коштів і податкові надходження, стане поштовхом для зростання ВВП та покращить добробут населення.

Поки що деталей програми “Українська мрія” немає, але відомо, що кредити видаватимуться добросовісним платникам податків і фізичним особам-підприємцям, що працюють “в білу”.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com