Новини

Член #КБУ, компанія Dictio Law Firm ознайомила з основними правилами, що вступили в силу з січня 2022 року і, які потрібно знати якщо плануєте у новому році купити чи продати нерухомість
13 січня 2022, 15:30

Щодо Закону України №1914 від 30.11.2021(проєкт ЗУ №5600) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». Законом запроваджено оподаткування ПДФО за ставкою 18% доходів, отриманих від 1-го протягом року продажу житла, яким особа володіє менше 3-х років, а також від 2-го та кожного наступного продажу комерційної нерухомості, 3-го та подальших продажів житла, володіння якими становить понад 3 роки.

Важливим є також те, що оподатковується лише різниця між доходом від продажу та витратами на придбання. Витрати мають бути підтверджені, а в наступному році обов’язкове подання декларації з зазначенням доходу. Сплата податку від операції, як і раніше, має відбутися до нотаріального посвідчення угоди. З продажу не платяться податки, якщо нерухомість подешевшала.

Не оподатковується і продаж 1-го за рік об'єкта, якщо власник володів ним понад 3 роки чи отримав у спадок, а ось 2-й продаж житла, як і до цього, оподатковується за ставкою 5%.

Крім того, правило 1-го, 2-го та 3-го продажів не поширюється на родину, а лише окремо на кожну особу (крім випадків спільного володіння).

Також у частині ПДВ розширено бази оподаткування за рахунок операцій з постачання об’єктів житлового фонду, окрім житла, що будується за бюджетні кошти.

Ще одна новела – на земельні ділянки с/г призначення поширюються такі правила, як і на інші об'єкти нерухомості, а земельні ділянки, які де-факто використовуються, але право власності на них не оформлено оподатковуються земельним податком.

Детальніше з текстом можна ознайомитись за посиланням: /zakon.rada.gov.ua

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com