Новини

29 грудня 2021 р. на засіданні Комітет держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування Законопроєкт №5655 про реформу містобудування був рекомендований до другого читання.
14 січня 2022, 13:30

Законопроект №5655 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності” - це головний законопроєкт містобудівної реформи, який пропонує принципово нову модель містобудівного контролю та покликаний докорінно змінити принципи роботи в будівництві.

Він містить три основні реформаторські підходи, за допомогою яких можна позбутися корупційних схем у містобудуванні. Повна цифровізація процесів та реєстраційних процедур у будівництві дасть змогу виключити “людський фактор” у прийнятті рішень і зробити процедури прозорими й автоматизованими. Замовник будівництва самостійно виключно через Єдину державну електронну систему у сфері будівництва в онлайн-режимі подає документи, а е-система автоматично у триденний термін дає відповідь.

Друге - це передача більшості функцій містобудівного контролю (повноважень колишньої ДАБІ) приватним організаціям. Приватні експертні організації працюватимуть по типу приватних нотаріусів, приватних БТІ тощо. Цей принцип вже довів свою життєздатність і допоможе видалити корупційну складову через персональну відповідальність.

І третім інструментом є значне підвищення відповідальності за порушення умов містобудування, що значно дисциплінує всіх учасників будівельного процесу, включаючи посадовців.

Також посилиться роль органів місцевого самоврядування, зокрема, вони отримають значно розширені повноваження для контролю об’єктів будівництва, які будуються самочинно, а також наділяться повноваженнями щодо здійснення містобудівного контролю за об’єктами зі значними наслідками (СС3).

Законопроєкт №5655 розроблявся з урахуванням світових практик, основні механізми існують у системи багатьох розвинутих країн.

“Протягом багатьох місяців ми детально і публічно спільно зі всіма учасниками ринку розібрали кожну з понад 2 тис правок, врахували зауваження, почули рекомендації. Навіть НАЗК після аналізу підтвердило: 5655 враховує вимоги Антикорупційної стратегії 2021-2025 рр. Тому причин для сумнівів просто немає”, - прокоментувала законотворчу роботу над документом співавторка законопроєкту Олена Шуляк. Попереду - друге читання, дуже сподіваємося на успішне прийняття його у сесійній залі.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com