Новини

Топ-завданнями 2022 року є реформа містобудування, захист інвесторів у житлову нерухомість та довгобуди – вважає голова партії "Слуга народу", голова Координаційної ради з вирішення проблемних питань у містобудуванні Олена Шуляк
19 січня 2022, 13:31

У ексклюзивному інтерв'ю Interfax-Ukraine вона розповіла про найбільш значущі для будівельної галузі події 2021 року та плани на майбутній рік. Три найбільш істотні зміни минулого року, які окреслила пані Олена, це:
-прийнятий у першому читанні законопроєкт №5091 щодо захисту інвесторів у житлову нерухомість;
-реформа містобудування, яка прописана законопроєктами №№5655, 5656 та 5877, також прийнятими у першому читанні;
-оновлення державних будівельних норм (ДБН), на яке цього року було виділено рекордну суму понад 50 млн грн.

Великим досягненням минулого року є діджиталізація галузі та електронна система у сфері будівництва, через яку вже можна отримати 14 електронних послуг.

Нарешті підійшли до вирішення проблеми з довгобудами. 15 грудня минулого року Уряд прийняв постанову про проведення інвентаризації житлових недобудов, яка є першим важливим кроком для вирішення проблеми довгобудів, адже донині не було ані статистики, ані інформації щодо технічного стану та власності цих об'єктів.

Щодо реформи архітектурно-будівельного контролю та нагляду Олена Шуляк зазначила - реформа вже пройшла "точку неповернення". “Навесні на майданчику комітету ВРУ Мінрегіон презентував концепцію реформи, потім над законопроектом працювала робоча група, яка провела не одне засідання, далі перше читання, голосування конституційною більшістю, знову проходження десятків підкомітетів, запрошення представників експертного та фахового середовища... З точки зору проведення публічних консультацій ми, вважаю, максимально враховували інтереси всіх стейкхолдерів, і це важливий аспект”, - сказала співавторка законопроєкту.

Два спірних питання законопроєкту №5655 з точки зору Олени Шуляк були вирішені оптимально. "Приватні ДАБІ" - юрособи, яким надається повноваження містобудівного контролю в останній версії залишилися, адже логічно, що акредитовані приватні компанії з сертифікованими спеціалістами краще розбираються у технічних питаннях, ніж чиновники. А ініціативу створити Містобудівну палату як орган містобудівного нагляду за суб’єктами, які працюють на ринку, після всіх обговорень вирішили прибрати, залишивши органом нагляду Міністерство.

На 2022 рік, заплановане прийняття постанов, що стосуються імплементації 305-го регламенту з контролю за якістю матеріалів та гармонізація решти стандартів. “2023 рік ми почнемо з реформою містобудівного контролю та нагляду, 305-м європейським регламентом і, сподіваюся, ухваленим законом щодо захисту інвесторів. Це мої основні цілі в контексті сфери містобудування”.

Ще одне проблемне питання – зловживання монополій, які видають технічні умови та оперують значними коштами від замовників будівництв. Першим кроком було запровадження е-системи в галузі будівництва, далі будуть розроблені рішення, які стимулюватимуть органи місцевого самоврядування актуалізувати і розробляти сучасну якісну містобудівну документацію.

Також у інтерв'ю Олена Шуляк розказала про роботу новоствореного ДІАМ, про те, як просувається державна програма Велике будівництво, як вплине на ринок нововведена законопроєктом №5600 норма про податок 18% з третьої продажі нерухомості, як влада планує вирішувати проблему застарілого житлового фонду та коли нарешті буде створено Містобудівний кадастр.

Повне інтерв'ю читайте на: ua.interfax.com.ua/

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com