Новини

22 січня 2022 року відкрили міст у Запоріжжі, який почав будуватись ще у 2004 році!
25 січня 2022, 16:30

Як повідомляє Офіс Президента України , під час робочої поїздки в Запорізьку область Президент України Володимир Зеленський взяв участь у відкритті руху автотранспорту верховою частиною нового вантового мосту через річку Дніпро, що з'єднує острів Хортиця з центром Запоріжжя.

Запорізький міст - це магістраль безперервного руху завдовжки понад 9 км, яка складається з шести транспортних розв’язок, у складі яких 27 штучних споруд, у тому числі два позакласні мости з окремими спорудами під кожний напрямок руху.

Під час відкриття автоколона розпочала випробування нової споруди і мостом проїхали автомобілі екстрених служб та цивільні авто з державними прапорами України. Також над мостом пролетів гелікоптер із синьо-жовтим стягом.

Будівельники з різних регіонів нашої держави і з-за меж України працювали на висоті 30-35 метрів, у цілодобовому режимі, у різні пори року, щоб разом зробити щось дуже важливе для людей, створити щось велике й особливе. Адже висота пілона цього моста – 150 метрів, або хмарочос у 50 поверхів, довжина – п'ять футбольних полів, вага всієї споруди – понад шість тисяч тонн, або 100 літаків «Мрія». І щоб збудувати те, що не могли зробити майже 20 років, знадобилося 20 місяців.

©️«Сьогодні ми з’єднуємо Україну не лише словами – сьогодні ми відкриваємо найвищий міст в Україні. Ми нарешті з’єднуємо центр Запоріжжя та славетну нашу Хортицю і Хортицький район. Завдяки цьому мосту місцеві жителі щодня діставатимуться на роботу та навчання швидше й зручніше. А особливе архітектурне підсвічення милуватиме око всім запоріжцям», – зазначив Голова держави.

Вантовий міст через річку Дніпро зводився в рамках програми Президента України "Велике будівництво" і цей міст є наразі найвищим в Україні. Також міст буде підсвічений сучасною та яскравою LED–підсвіткою в синіх, жовтих та інших кольорах.

Генерального підрядника об’єкта будівництва обрали під час тендеру у 2020 році, переможцем якого було визначено турецьку компанію.

Отож, підрядник - турецька компанія "Onur Group Ukraine" - зазначив, що відкриття мосту, це подія, на яку всі так довго чекали і загальна вартість проєкту – 11,9 млрд грн.

"Ми пишаємося, що наша команда є причетною до такого відповідального та масштабного для країни проєкту", - йдеться у дописі дорожньої компанії на сторінці у Фейсбуці.

Крім того, відкриття мосту символічно відбулося у День Соборності України, тож відтепер переправа буде монументом єдності.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com