Новини

Володимир Карплюк, СЕО Інвестиційної групи "Molodist" та Товариства "Відважних", члена Ради директорів КБУ, поділився своєю думкою щодо стану ринку нерухомості та стабільності квадратного метру
16 лютого 2022, 16:00

Володимир Карплюк, СЕО Інвестиційної групи "Molodist" та Товариства "Відважних", члена Ради директорів КБУ, поділився своєю думкою щодо того, який наразі стан ринку нерухомості загалом, а також розповів про стабільність квадратного метру.

Більшість гравців будівельної сфери за останні двадцять років вже звикли, що ринок нерухомості періодично лихоманить. Іноді штучно, а іноді через об’єктивні фактори.

Українська нерухомість - це певний індикатор. Люди почали довіряти стабільності квадратного метру навіть більше, ніж іноземній валюті. Саме тому навіть негативні економічні прогнози та коливання курсу валюти не змогли нанести значної шкоди будівельному ринку.

Велика кількість людей, роздумуючи над тим, куди вкласти кошти, до 2012 року здебільшого розглядали саме банківські вклади як найбільш надійну інвестицію. Проте криза повернення депозитів, яка «потрусила» звичайних українців через ліквідацію кількох великих банків країни, змусила потенційних вкладників переглянути свої пріоритети. Із 2015 року нерухомість стала пріоритетною у сфері вкладень та інвестицій. Саме з цього періоду у відділах продажів почало з’являтися все більше і більше клієнтів, які купують житло не для себе чи своїх родин, а заради збереження коштів та заробітку. У 2021-му кількість таких покупців зросла до 25-30%.

З однієї сторони, це дуже добре. Адже будівельна галузь, минаючи банківську систему, отримала додаткові інвестиції. А з іншого боку – саме ці люди (великі інвестори) на початку 2022 року, коли в суспільстві почали розкачуватися тривожні настрої щодо перспективи війни, «вийшли з гри». Уже другий місяць поспіль вони так би мовити «залягли на дно» і чекають на більш конкретну інформацію з приводу потенційної військової агресії з боку Російської федерації. При цьому вони не припиняють переглядати ймовірні об’єкти купівлі, спілкуватися з ріелторами, моніторити ринок, однак кошти майже не витрачають. За винятком лише дуже «смачних» випадків.

Отож, зробимо короткі висновки:
1. За будь-яких обставин, причин, які б обвалили ринок нерухомості, на сьогодні не вбачається.
2. Березень і квітень 2022 року можуть стати новим етапом здорожчання житла у зв’язку з гарними новинами зі сходу України.

Це поверне в ринок масштабних інвесторів. За даними аналітиків найбільшого каталогу новобудов України ЛУН, підвищення цін на нерухомість уже почалося. Наприклад, станом на 1 лютого 2022 року середня ціна квадратного метра нового житла у Києві виросла на 400 грн – до 35 400 грн, а у Львові – на 500 грн за квадрат і зараз становить близько 22 200 грн.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com