Новини

КМУ прийняв постанову № 330 «Деякі питання здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, зокрема транспортних засобів, в умовах воєнного стану»
24.03.2022

20 березня 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 330 «Деякі питання здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, зокрема транспортних засобів, в умовах воєнного стану».

PwC Україна повідомляє про основні зміни. Отже, Постановою № 330 для суб’єктів господарювання та громадян встановлена можливість обрати спрощений або стандартний способи митного оформлення та митного контролю товарів під час імпорту за декларативним принципом – шляхом подання заяви встановленої форми.

Митний контроль та митне оформлення у спрощений спосіб здійснюються:

- без справляння митних платежів, у тому числі податку на додану вартість, акцизного податку, ввізного мита

- шляхом подання декларантом митному органу попередньої митної декларації у спрощеній формі

- без проведення митного огляду, без застосування фітосанітарного контролю, заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (крім державного експортного контролю)

- безпосередньо у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний та митний кордон України

- у строк не більше десяти хвилин

Слід звернути увагу на те, що спрощений спосіб не застосовується у випадках імпорту значної частини підакцизних товарів, а саме: спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива (крім квасу “живогоˮ бродіння), тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, сигарет, цигарок, сигарил та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Стандартний спосіб передбачає:

- здійснення митного контролю і митного оформлення у повному обсязі (відповідно до вимог Митного кодексу України)

- оподаткування ввезених товарів на підставах, встановлених Податковим кодексом України (сплата податку на додану вартість та акцизного податку)

- звільнення від сплати ввізного мита.

Також, постановою № 330 передбачено невідкладний пропуск гуманітарної допомоги, військових товарів, лікарських засобів та виробів медичного призначення через спеціальний канал без проведення митного огляду та без відповідних рішень ОДА/ОВА про визнання таких товарів гуманітарною допомогою.

У PwC Україна зазначають, що вищезазначені зміни призведуть до повного спрощення митних процедур на період воєнного часу. Проте втілення нової концепції роботи митниці у життя потребує прийняття Верховною Радою закону, яким будуть внесені відповідні зміни до Податкового кодексу України та Митного кодексу України.

Постанова № 330 набуде чинності одночасно з набранням законної сили відповідним законом.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com