Новини

Європейський Союз (ЄС) разом з Україною створить фінансову платформу для її відновлення після всіх завданих російською агресією руйнувань
27 травня 2022 року, 09:30

Таке запровадження допоможе Україні відновити критичну інфраструктуру та відкрити шлях до європейського майбутнього шляхом імплементації ключових економічних правових та соціальних реформ. Про це у Давосі під час виступу на Всесвітньому економічному форумі заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє Укрінформ.

«Окрім короткострокової допомоги, ми з такою ж рішучістю пліч-о-пліч із партнерами допоможемо Україні піднятися з попелу. Саме ця ідея є в основі Платформи відновлення, яку я запропонувала Президенту Зеленському. Нещодавно у промові в Давосі він визнав безпрецедентну єдність демократичного світу та розуміння, що за свободу треба боротися. Тож відновлення України також вимагає безпрецедентних єдності», - зазначила Урсула фон дер Ляєн.

Вона зауважила, що ця платформа відновлення, яка буде знаходитися під управлінням України та Європейської комісії, буде поєднувати реформи та інвестиції.

«Внески на Платформі зможуть робити країни, які піклуються, про майбутнє України, від міжнародних фінансових інституцій, від приватного сектору – нам необхідно всіх запросити «на борт». Я була дуже рада почути про ініціативу у місті Лугано щодо залучення регіонів Європи до відновлення регіонів та міст України. Ми називаємо це Планом Маршалла для України, і на цьому шляху ми маємо зрушити всі. Це означає, якщо це буде можливо, використання російських активів, що були нами заморожені», - заявила Президент Європейської комісії.

Урсула фон дер Ляєн наголосила, що зусилля Європи мають зосереджуватися не лише на відновленні усього, що постраждало від руйнівної путінської агресії. Йдеться також про розбудову демократичного майбутнього, яке обрали самі українці, і над якими працювали протягом багатьох років.

«Відновлення країни має поєднувати масовані інвестиції з амбітними реформами. Йдеться, наприклад, про вдосконалення адміністративних спроможностей України, про затвердження міцного верховенства права та незалежного судочинства, про боротьбу з корупцією, про позбавлення від олігархів, про розбудову справедливої, стійкої, сильної та конкурентоспроможної економіки. Від нас залежить - твердо підтримати Україну на її просуванні європейським шляхом. Україна належить до європейської родини», - підкреслила Урсула фон дер Ляєн.

Президент Європейської комісії також зауважила, що українці стикнулися із брутальним насильством з боку російської федерації. Але зараз вони відстоюють не лише власну свободу, але також спільні європейські цінності та принципи гуманності.

«Тож ми стоїмо поряд з українцями. На мою думку, це визначальний момент для всіх демократій з усього світу», - додала вона.

Крім того, вже 4-5 липня 2022 року у місті Лугано, Швейцарія, відбудеться 5-а Міжнародна конференція з питань реформ в Україні #URC2022, яка, серед іншого, розгляне імплементацію політики децентралізації, регіональний розвиток та партнерство між містами та регіонами Європи й України.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com