Новини

Минулої середи, 25 травня 2022 року, під час іспансько-українського форуму активно обговорювали питання відбудови України та підтримки зі сторони будівельних та інженерних компанії Іспанії
30 травня 2022 року, 17:00

В рамках співпраці Конфедерації будівельників України з Асоціацією будівельних інженерів Іспанії відбувся Іспансько-український будівельний форум «Програма реконструкції в Україні» за участі дипломатичних представників України та Іспанії.

Участь у заході з української сторони, зокрема, приймали: Президент КБУ Лев Парцхаладзе, Заступник Голови Ради директорів КБУ, Генеральний директор ПБГ "Ковальська" Сергій Пилипенко, керівник проєктів Міністерства інфраструктури України та член команди підтримки реформ Мінінфраструктури Анна Кабанець, представник Посольства України в Іспанії Дмитро Лозицький, Президент Міждержавної гільдії інженерів-консультантів (ICEG) Олександр Непомнящий, віцепрезидент ICEG Світлана Рева та інші.

З іноземної сторони: Президент Коледжу інженерів-будівельників, каналів і портів (Civil Engineering Charter Association in Spain) Мігель Анхель Каррільо, представник Посольства Іспанії в Україні Хуан Антоніо Обрегон, Номбела Генеральний секретар Текніберії (Tecniberia) Араселі Гарсія, Директор із контрактів, технічний та міжнародний контракт Seopan Мері Морено, Генеральний директор Anci Енріке Родрігес, CEO Ardana Consultants Ева Буфі, керівник міжнародного відділу Коледжу інженерів-будівельників, каналів і портів Естер Ахіджадо та інші.

“При фундації гільдії інженерів-консультантів був створений Фонд солідарності, який уже активно працює. Фонд вже надіслав перші кошти до недержавних організацій, з якими ми співпрацюємо і в даний момент. Запрошуємо всіх присутніх також приєднатися до такої допомоги” - зазначив на початку форуму Мігель Анхель Каррільо, Президент Коледжу інженерів-будівельників, каналів і портів (Civil Engineering Charter Association in Spain).

Мігель Анхель Каррільо додав, що гільдія інженерів-будівельників, каналів і портів проєктує, будує і обслуговує інфраструктуру, яка в значній мірі покращує якість життя людей. Тому, на його думку, такий професійний досвід організації є важливим для відбудови України, а їхній солідарний компроміс це фундамент, на якому спеціалізується наша організація. Зокрема, метою даного форуму є виявлення нагальних питань і започаткування зв'язків комунікації для успішного співробітництва. Полегшення процедур удосконалення, залучення органів іспанської адміністрації та інженерних компаній - це лише перші пропозиції, які пропонує гільдія.

“Інженерія та будівництво це два дуже пов'язаних між собою сектора, тому для їх ефективної роботи необхідне залучення міжнародного співробітництва, яке ми бажаємо налагодити під час форуму”, - зазначив Фернанд Луїз, член керівної ради гільдії та Президент Міжнародної комісії.

Анна Кабанець, керівник проєктів Міністерства інфраструктури України та член команди підтримки реформ Мінінфраструктури. Вона повідомила, що наразі російські військові продовжують вбивати українців та руйнувати наші міста і селища. Особливу уваги приділялось руйнації інфраструктурі, а саме: дороги, мости, залізничні шляхи, аеродроми, порти та інше. Задані збитки є величезними, тому зараз активно йде робота підрахунків. Щодо доріг, які використовуються для пересування, то зруйновано близько 24 тисячі кілометрів, а також 300 мостів. Важливо також додати, що обстріли продовжуються і це лише приблизні дані (адже доступу до деяких територій просто немає), щодня руйнуються від одного до двух мостів.

Проте вже з квітня поточного року дорожники почали працювати цілодобово задля відновлення шляхів й вже очищено близько 740 кілометрів доріг, а також влаштовано 34 переправ через річки.

“Рухаючись до Європи ми плануємо запровадити в Україні нові підходи до ціноутворення за системою CESSM та використання контрактів FIDIC. Наразі нам потрібна підтримка по трьом напрямкам: фінансове забезпечення, професійні фахівці з проєктування (робочі руки) та інформаційна підтримка”, - резюмувала Анна Кабанець.

Хуан Антоніо, представник економіко-комерційного відділення Посольства Іспанії в Україні додав, що з початком війни виникло багато невизначених ситуацій та дезінформації. Вже зрозуміло, що однією з цілей росії було дестабілізування економіки України і якоюсь мірою це вдалося. На щастя, міжнародна спільнота допомагає покрити деякий державний дефіцит.

Крім того, за його словами, вже на день проведення форуму Європейська комісія приймає нову законодавчу базу, яка дозволить конфіскувати заморожені активи рф і використати їх для відновлення України.

“Я щиро вдячний Асоціацією будівельних інженерів Іспанії та всьому іспанському народу за їхню підтримку українцям. Вже були названі цифри руйнацій, проте, на жаль, це не кінцеві втрати України. Хочу також зазначити, що представники Конфедерації будівельників України увійшли до складу Національної ради відбудови при Президентові України і ми б хотіли розробити максимально ефективну стратегію відновлення”, - розповів Президент КбУ Лев Парцхаладзе під час свого виступу.

Щодо взаємодії з іспанськими компаніями. На думку Лева Парцхаладзе, перше, чого потребує наразі Україна це досвід у відбудові країн після воєнних дій. Також актуальним питанням є налагодження поставок будівельних матеріалів, адже багато виробничих підприємств було зруйновано. Україна прагне, щоб іноземні компанії увійшли на наш ринок і створили спільні підприємства з використанням новітніх технологій. Наразі також очікується залучення іспанських будівельних компаній, адже обсяг будівництва буде колосальним і потрібно буде швидке спорудження у короткі строки. Крім того, є зацікавленість у технологіях, що спрощують проєктування та будівництво житлових приміщень.

“Україна активно бореться за свою свободу та європейські цінності, тому просимо вас допомоги у відновленні та становленні європейської держави”, - резюмував Лев Парцхаладзе.

Своєю чергою, Сергій Пилипенко, Заступник Голови Ради директорів КБУ, Генеральний директор ПБГ "Ковальська" зазначив, що на даний час будівельна галузь втратила 80% від обсягу довоєнного будівництва. Також в залежності від виду будівельних матеріалів така цифра може коливатися від 50% до 90%. Базові матеріали, як готовий бетон, залізобетонні конструкції споживання скоротилось майже на 80-90%, а матеріали для ремонту і відновлення 30-50% в залежності від типу. Ринок житлового будівництва майже зупинений і спостерігається активність не більше ніж 20% від довоєнного. Стосовно дорожнього будівництва, інфраструктури та промисловості, як правило це також дуже незначні обсяги.

На думку Сергія Пилипенко, поки наразі тривають активні бойові дії налагодити співпрацю між Україною та Іспанією можна у таких площинах: проєктування та інжиніринг саме об'єктів інфраструктури або ж з реконструкція житлових фондів. У ході обговорення потрібно дійти до спільних рішень, щоб якомога швидше після закінчення війни розпочати роботу. Також важливим аспектом є фінансування експортних програм з модернізації виробництв, техніки та технологій.

Крім того, Сергій Пилипенко зазначив про високий рівень сировинної бази в Україні, що може дозволити виробляти більшість будівельних матеріалів саме на території нашої держави.

Під завершення форуму виступив Дмитро Лозинський, представник Посольства України в Іспанії. Дійсно, за попередніми оцінками, збитки від знищення інфраструктури вже вагомі й, на жаль, збільшуються щодня. Ведуться роботи на визволених від окупантів територіях, у щоденному режимі визначається дорожня карта допомоги, яка необхідна Україні зараз та для післявоєнної відбудови. Без наявності потрібної інфраструктури важко підтримувати нормальну життєдіяльність, тому профільними Міністерствами здійснюється постійна робота щодо напрацювання переліку зруйнованих об'єктів та їх можливе відновлення найближчим часом.

Окремим пунктом також варто зазначити, що Урядом дійсно розробляється План відновлення окремих регіонів, що постраждали внаслідок російської агресії. Це масштабна програма, до якої може доєднатися кожна зацікавлена країна світу.

План відновлення передбачає відбудову всієї інфраструктури та спорудження тимчасового або постійного житла для людей, чиє житло було зруйноване чи пошкоджене. Також сьогодні на завершальній стадії для ухвалення перебувають документи щодо спрощення процедур у сфері містобудування в умовах воєнного стану. Ті сприятимуть якнайшвидшому відновленню населених пунктів, а також вирішенню питань щодо забезпечення житлом громадян, які втратили домівки.

Щодо висновку зустрічі, то Ева Буфі та Естер Ахіджадо зазначили, що цей форум це лише початок співробітництва, який й надалі буде продовжуватися. Наразі створено так звану анкету, яку потрібно буде заповнити відповідно від інтересів та потреб компанії, а вже потім буде побудована подальша взаємодія між ними.

Деталі вже згодом.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com