Новини

В рамках майбутньої відбудови України #КБУ й надалі продовжує цикл зустрічей щодо подальшої ефективної співпраці з будівельними організаціями інших країн!
31 травня 2022 року, 14:00

26 травня 2022 року була проведена спільна зустріч Конфедерації будівельників України та Польською асоціацією роботодавців будівництва (Polish Federation of Construction Employers - PZPB, яка відбулась за підтримки Олени Штогрин, партнера юридичної компанії Dictio Law Firm, члена #КБУ.

«Польща надає наразі нам найбільшу підтримку, адже ми усвідомлюємо, скільки біженців з України переїхало до вас й наскільки комфортно вони себе відчувають. Велике дякую вам за це!» - розпочав зустріч Президент КБУ Лев Парцхаладзе.

Україна дуже сильно постраждала від російської агресії. Наразі знищено або частково пошкоджено багато квадратних метрів житлового фонду, зруйновано безліч навчальних та медичних закладів, доріг та близько 300 мостів. Лев Парцхаладзе зазначає, що поки закінчиться війна цифри лише зростатимуть. Зараз при Президентові України створено Національну раду з відбудови і, зокрема, Конфедерація будівельників України увійшла до її складу. Україна зацікавлена у будь-якому виді співробітництва з європейськими країнами, адже при відновлені не буде вистачати, ні будівельних матеріалів, ні будівельного обладнання та устаткування, ні кваліфікованих експертів, ні робочих рук.

«Уряд України наразі активно працює щодо удосконалення законодавчої бази аби іноземним компаніям було легше працювати на українському ринку і приєднуватися до відбудови нашої держави. Тому сьогодні ми можемо обіцяти юридичну підтримку у всіх напрямках», - зазначила Олена Штогрин.

Своєю чергою, Damian Kaźmierczak, головний економіст Асоціації роботодавців будівництва Польщі (PZPB) додав, що польська сторона також зацікавлена у співпраці з Україною та зробить все можливе задля побудови ефективної комунікації та запровадження дієвої стратегії у післявоєнний час.

PZPP є найпотужнішою будівельною організацією Польщі, більше 70% якої це підрядники, крім того, 12 із 15 найбільших будівельних компаній країни є членами цієї оранізації. Варто зазначии, що до складу входять також представники юридичного та банківського сектору.

«Потреби України під час відбудови будуть величезними, проте польська сторона зацікавлена у наданні допомоги», - зазначив Damian Kaźmierczak.

«На рівні Міністерства розвитку громад та територій було розроблено аналіз будівельних матеріалів, які наразі є необхідними. Катастрофічно не вистачає оздоблювальних матеріалів, адже багато з них раніше доставлялися з білорусі», - додав Лев Парцхаладзе.

На його думку, на даному етапі потрібно визначити чіткі потреби України та можливості Польщі, після яких окремо по кожному можна було б обговорювати подальші кроки й організувати робочу групу. Крім того, було запропоновано розробити дорожню карту з обох сторін, яка допоможе об'єднати пропозиції, бачення та плани щодо відбудови України.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com