Новини

Вчора, 31 травня 2022 року, Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт, який стане основою міцного фундаменту енергетичної безпеки та економічного розвитку України після перемоги
1 червня 2022 року, 14:00

Законопроєктом встановлюється істотне спрощення процесу термомодернізації та співпрацю з Фондом енергоефективності і його ініціатором є Денис Шмигаль, Прем‘єр-міністр України.

«Агресія росії проти України змусила нас по новому планувати майбутнє. Зокрема, щодо підвищення енергетичної безпеки країни. Відтак одним з найбільш ефективних механізмів забезпечення досягнення цієї мети є енергоефективність. Після перемоги ми маємо відбудувати все, що було зруйновано або пошкоджено внаслідок бойових дій. Але відбудувати краще: коли замість зруйнованих будівель постануть нові, сучасні, безпечні та головне — високо-енергоефективні будинки», — наголосив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій.

Даний законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель» (реєстр. № 6485), спрямований на створення нових та вдосконалення наявних механізмів забезпечення енергетичної ефективності будівель.

Зокрема, серед нових механізмів передбачається, наступне:
- впровадження систем енергетичного менеджменту в будівлях державного сектору;
- запровадження комплексного підходу щодо формування політики у сфері енергетичної ефективності будівель за рахунок стратегії термомодернізації будівель в Україні та створення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель;
- запровадження можливості здійснення виплат грантів Фонду енергоефективності етапами, для полегшення фінансового навантаження на співвласників багатоквартирних будинків;
- можливість включення у грантові виплати Фонду енергоефективності частки супутніх з енергоефективними заходами робіт, які є необхідною та невід’ємною частиною реалізації проєкту термомодернізації та інше.

Зауважимо, що законопроєкт, розроблений Мінрегіоном спільно з міжнародними партнерами, народними депутатами та експертами, передбачає внесення змін до Законів України «Про енергетичну ефективність будівель», «Про Фонд енергоефективності» та деяких інших Законів, що регулюють сферу енергетичної ефективності будівель з урахуванням вимог та кращого досвіду країн Європейського Союзу.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com