Новини

Компанія ЛУН, член Ради директорів #КБУ, представила нову аналітику ринку первинної нерухомості за три місяці війни
2 червня 2022 року, 09:30

У березні поточного року ринок новобудов був заморожений, але вже зараз спостерігається відновлення будівництва в усіх регіонах віддалених від бойових дій. Ціни на нові квадратні метри зросли навіть у валюті в порівнянні з довоєнним рівнем.

Київський регіон

Столиця і передмістя тільки на початку свого відновлення, хоча і демонструють позитивну динаміку. Таким чином, у Києві відновили роботу на 43 будівельних майданчиках, що складає 23% від довоєнного рівня. В області 45 житлових комплексів продовжують будівництво і це 25% від загальної кількості.

Середня ціна за квадратний метр в столиці збільшилась на 4.4% у доларах до 1410$/м², в області — зросла на 12.2% до 765$/м² (тут і далі всі ціни у доларах США).

Крім того, вже є перші забудовники, що повернулися до роботи в Ірпені та Бучі.

Захід України

Внутрішня міграція вимушених переселенців у ці безпечні регіони та найбільша віддаленість від зон бойових дій сформували оптимістичне підґрунтя для відновлення ринку.

Так, в цих областях спостерігається найбільший відсоток продовження робіт на будівельних майданчиках:
- Волинська область — 92% відновили будівництво,
- Рівненська — 92%,
- Івано-Франківська — 89%,
- Закарпатська — 88%,
- Тернопільська — 85%,
- Львівська — 81%,
- Хмельницька — 77%,
- Чернівецька — 62%.

Ціни у західних регіонах зросли від 6.7% у Чернівецькій області до 15.5% у Хмельницькому регіоні, що є найвищим показником по країні.

Центральні регіони

Відновлення цих регіонів напряму пов’язано з віддаленістю від фронту. Так Черкаська область відновила будівництво 92% новобудов, Вінницька — 85%, Полтавська — 76%, Дніпропетровська — 41%.

По Кіровоградській області немає інформації щодо відновлення будівництва, але є перший забудовник, що відкрив продажі на своєму об’єкті.

Ціни за метр зросли від 4% у Полтавській області до 12.4% у Вінницькій.

Південні регіони

Найпозитивніша ситуація в Одеській області, так там наразі відновлено 56% проєктів будівництва. З регіонів наближених до бойових дій Одеса демонструє найбільшу стійкість і одна з перших у країні продовжила будівництво. Середня ціна метру в Одесі зросла на 2.5% від довоєнного.

Запорізький регіон відновив роботу на 2 майданчиках, що складає 11% від всіх новобудов.

Північні регіони

Області, що були у безпосередній близькості від бойових дій, або навіть взяли на себе удар війни, також демонструють відновлення будівництва.

Житомирська область — 41% новобудов поновили роботу, Чернігівська — 17%, Сумська — 11%, а це перші 2 будівельні майданчики.

Стан ринку на Сході

Найскладніша ситуація на Сході, але і там маємо гарну звістку — перший забудовник у Харкові продовжив будівництво житлового комплексу і ще на 12 інших об’єктах забудовники відкрили можливість придбати квартиру в новобудові зараз.

Прогнози щодо подальшого відновлення

За словами Дениса Суділковського, CMO ЛУН: «Ринок новобудов важливий для спостереження, бо слугує одним з ключових індикаторів для розрахунку темпів відновлення економіки. Забудовники країни продемонстрували свої наміри продовжити будівництво, тепер крок за інвесторами. Наскільки швидко продовжить відновлюватись попит напряму залежить від успіхів ЗСУ, що дарують покупцям нерухомості впевненість у майбутньому нашої країни й збереженні їхніх інвестицій. Водночас ціни на новобудови зростають по всій країні і це пов’язано зокрема зі збільшенням вартості будівельних матеріалів».

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com