Новини

Профільний Комітет Верховної Ради України підтримав законопроєкт щодо впровадження ВІМ-технологій у будівництві
6 червня 2022 року, 09:30

Комітет ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав та рекомендував прийняти за основу законопроєкт, який передбачає принципово новий, цифровий, підхід не лише до створення об’єктів будівництва, а й до грамотної та ефективної організації їх подальшої експлуатації.

Йдеться про проєкт закону «Про запровадження будівельного інформаційного моделювання (BIM-технології) на всіх етапах життєвого циклу об’єктів та науково-технічного супроводу об’єктів, удосконалення процедури обстеження об’єктів, прийнятих в експлуатацію в установленому законодавством порядку» (реєстр. № 6383).

«Цей законопроєкт, розроблений Мінрегіоном, є одним із інструментів комплексної цифрової трансформації всієї будівельної галузі. Адже застосування BIM-технологій дозволить синхронізувати процес будівництва між його учасниками, підвищити якість контролю робіт, оптимізувати витрати і водночас підвищити безпечність об’єктів будівництва», – зазначає заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

Крім того, законопроєкт передбачає запровадження обов’язкового використання ВІМ-технологій під час розроблення проєктної документації на будівництво окремих об’єктів, які будуються із залученням бюджетних коштів – із встановленням перехідного періоду у п’ять років.

«Оскільки держава є великим замовником будівництва, важливо, щоб бюджетні кошти використовувалися максимально ефективно. Особливо коли йдеться про відновлення та розбудову інфраструктури країни та безпечність об’єктів, що були споруджені коштом державного фінансування – на сьогодні це питання набуло особливої актуальності», – додає Наталія Козловська.

Наразі Міністерством розвитку громад та територій вже здійснено низку важливих кроків у напрямку впровадження інноваційних та прогресивних технологій у будівництві, зокрема ВІМ-технологій. Затверджено зміни до документів, що встановлюють склад та зміст проєктної документації, порядку її розроблення, а також кошторисні норми та нормативи у будівництві. Крім того, триває розроблення національних стандартів із питань застосування BIM-технологій під час проєктування та впроваджується цифровізація усіх процесів на цьому етапі.

Також Урядом затверджена розроблена Мінрегіоном Концепція впровадження технологій будівельного інформаційного моделювання (ВІМ-технологій) в Україні та план заходів з її реалізації.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com