Новини

Віталій Верещагін, генеральний директор компанії Caparol Україна, члена Ради директорів #КБУ, взяв участь в онлайн-дискусії «Виробництво та постачання будівельних матеріалів: час будувати!», яку провело видання Commercial Property 24 травня 2022 року
14 червня 2022 року, 11:30

Будівельна галузь поступово відновлює роботу. Попри ризики та складнощі, оживає все більше будівельних майданчиків. А коли почнеться програма будівництва житла для вимушено переміщених осіб (ВПО), то обсяги за прогнозами експертів ще збільшаться. Крім того, нещодавно в Офісі Президента заявили, що держава планує побудувати по 2000 квартир у 16 регіонах, це без чималих обсягів іншої нерухомості, яка також потребує відновлення.

«На початку березня ми й не думали про якісь продажі», – згадує Віталій Верещагін. Та у середині місяця компанія помітила певний попит, передусім на заході країни, який згодом розширився і на центр. «Якщо порівняти березень, квітень і травень, то спостерігається хороша тенденція, тобто є зростання попиту. Але, звісно, його важко порівняти з торішніми показниками», – розповів Віталій Верещагін.

Та попри все, це будівництво – невелика частка від того ринку, який був раніше. Тому й завантаження компаній-виробників і постачальників ще надто низьке. Наприклад, за даними Rauta, завантаження виробників товарного бетону та металевих конструкцій становить 10-20%.

Приблизно такі ж цифри називають у Caparol Україна. «У нас це 10-15%, може 20%, залежно від того, як рахувати від минулого року», – наголосив Віталій Верещагін.

Варто також зазначити, що цінник на будівельні матеріали продовжує зростати. Причини – подальше подорожчання сировини, енергоносіїв, підвищення вартості логістики, а також девальвація й інфляція як на локальному, так і на міжнародних ринках.

Віталій Верещагін прогнозує збільшення частоти перегляду цін на продукцію. Так, якщо раніше вони оновлювалися раз чи двічі на рік, то далі це може відбуватися щомісяця чи навіть раз на два тижні. «Зі щомісячним зростанням у 7-10% підвищення вартості на 50% до кінця року – це нормальна історія», – каже він.

Віталій Верещагін вважає, що місцева влада також може грати величезну роль. Нині мери міст чи голови ОТГ можуть не чекати на програму з відбудови, а бути більш проактивними, шукати можливості та самостійно залучати фонди, інвесторів, донорів для перебудови економіки своїх регіонів і розвитку територій. Що відповідним чином позначиться й на галузі виробництва будматеріалів.

Фото надано компанією Caparol Україна.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com