Новини

Федерація європейської будівельної промисловості (FIEC) поділилась особистою позицією щодо транспозиції БАЗЕЛЬ ІІІ та її вплив на будівництво
14 червня 2022 року, 17:00

FIEC наголошує, що виконання угоди Базель III включає у себе суворі вимоги до банків й потенційно можуть мати згубні наслідки для будівельної галузі.

Зокрема, Федерація виділяє наступні:
1. Зниження купівельної спроможності клієнтів.

Зазначається, що це негативно вплине на спроможність клієнтів інвестувати в будівельні проєкти, в тому числі в “зелене будівництво” для реалізації Зеленої угоди ЄС. Іншими словами екологічне будівництво вимагає більше капіталу, тобто збільшення інвестиційної спроможності клієнтів. Таким чином, запровадження більш жорстких вимог до капіталу для банків могло б стати основною перешкодою для клієнтів у придбанні екологічно чистого будівництва, отже, це унеможливлює досягти кліматичних цілей.

2. Зниження інвестиційних можливостей компаній.

Будівельні компанії, зокрема малі та середні підприємства, залежать від фінансування для своїх повсякденних операцій, особливо коли їхній оборотний капітал уже є значним. Адже є такий фактор, як зростання цін на будівельні матеріали, який був і лише посилюється війною, що триває в Україні. Крім того, будівельним компаніям потрібно навчитись робити власні операції, щоб ті стали більш сталими у складний період, який вимагає великих інвестицій. Таким чином, легкий доступ до капіталу необхідний.

3. Втрата робочих місць у будівельній сфері.

Як уже згадувалося, виконання Базель III ризикує знизити купівельну спроможність клієнтів і обмежує можливості будівельних компаній для виконання проєктів, тим самим зменшуючи кількість власне будівельних проєктів. Як наслідок, це призведе до втрати робочих місць. За підрахунками FIEC це приблизно 440 000 робочих місць.

Тому FIEC ще раз закликає оцінити вплив угоди з урахуванням потреб фінансування для подолання руйнівних подій на ринку та сприяти переходу до сталої економіки.

Виконання Базель III має підтримувати здатність банків фінансувати, тим самим підвищуючи економіку ЄС. А також повинна включати перегляд ризиків, пов’язаних із будівельним сектором та врахувати підхід до проєктного фінансування. Як допоміжний захід FIEC рекомендує розширити можливість надання гарантій державних позик у рамках державної допомоги, зробити так би мовити тимчасовий каркас.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com