Новини

10 серпня 2022 року відбулось розширене засідання Ради директорів КБУ, під час якого була присутня Голова партії «Слуга Народу», Заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк
15 серпня 2022 року, 11:30

«В Україні сьогодні кожен – будівельник, ми відбудовуємо все, що зруйновано рашистами, головне – ми будуємо своє майбутнє. І я безмежно вдячна всім, хто зі своїм бізнесом все ж таки залишається в Україні, допомагає Збройним Силам України, сплачує податки. Надзвичайно важливо відчувати цей дух єднання сьогодні», – зазначила на розширеному засіданні Ради директорів КБУ Олена Шуляк.

Вона розповіла про участь у конференції в Лугано, де було презентовано План відновлення України. Не дивлячись на те, що українські урядовці представили західним партнерам реальні проєкти – як довгострокові, так і середньострокові, на жаль, серед представників 40 країн та близько 10 міжнародних фінансових інституцій, які брали участь у конференції, панує думка, що відбудова можлива лише після закінчення війни, і не варто надавати кошти, поки над нами літають ракети. Тому це великий виклик: працювати з міжнародними партнерами та переконувати різні країни – як ми переконували надати нам кандидатство до ЄС, як переконували дати Україні зброю – у тому, що вести відбудову нам потрібно вже зараз.

Поки що єдиний приклад міжнародної співпраці у цій сфері – це будівництво дитячого садку у Овруцькому районі, яке ведеться представниками Естонії за кошти естонського уряду. За словами Голови партії «Слуга народу», для того, щоб цей проєкт став пілотним, і гарним прикладом для великого процесу відбудови, нам всім треба докласти чимало зусиль.

Розповідаючи про поточну діяльність парламентарів у співпраці з Мінрегіоном та Офісом Президента, Олена Шуляк зазначила, що у керівництва країни є переконання в тому, що економіку можна запустити через будівництво. А це можливо через різні іпотечні програми з пільговими ставками, де держава буде сплачувати частину відсотків. Розпочати планується з іпотечних програм для військових, медичних та педагогічних працівників та науковців, а далі залучити до цих програм і переміщених осіб.

Про це йдеться у законопроєкті №5091, який готується до голосування. Одночасно з ним буде голосування по законопроєкту, згідно якого не можна буде продавати квартири до того часу, поки вони не будуть зареєстровані у Реєстрі речових прав, куди об’єкт може потрапити лише при наявності всіх дозвільних документів. Олена Шуляк наголосила, що це робиться для припинення діяльності тих «забудовників», які працюють без документів.

Цим же законопроєктом передбачено, що за умови реєстрації у Реєстрі майнового права банки будуть брати у заставу це майнове право, що має дати поштовх більш масштабному розвитку іпотечного процесу.

Другий дуже важливий для галузі документ, який теж планується дуже швидко ухвалити у другому читанні,за словами Олени Шуляк, це законопроєкт №7198, який стосується компенсації громадянам за втрачене житло.

Олена Шуляк зазначила, що на сьогодні у системі «Дія» зареєстровано 250 тисяч інформаційних повідомлень від громадян України щодо 17 млн м² зруйнованого і пошкодженого житла.

“На сьогодні вже зрозуміло, як працювати зі зруйнованим житлом. Щобільше – вже знайдені фінанси для компенсацій за таке житло. Планується, що постраждалі громадяни отримають цільові кошти, які можна буде витратити як на первинному, так і на вторинному ринку. Тож забудовники, які вже мають збудовані або майже завершені об’єкти якраз мають час до цього підготуватися”, - резюмувала вона.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com