Новини

Під час розширеного засідання Ради директорів #КБУ, що відбулось 10 серпня 2022 року, була присутня заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська
17 серпня 2022 року, 09:30

Вона повідомила, що в Україні за час війни вже пошкоджено або зруйновано понад 135 тисяч об’єктів. Всі об’єкти поділяються на ті, які можна відновити у форматі поточного ремонту, капітального ремонту та такі, які необхідно демонтувати та відбудувати з нуля. Приблизно третина – це об’єкти, які треба буде побудувати заново.

Щодо житла, то на даний момент пошкоджено або зруйновано індивідуальних житлових будинків – близько 115 тисяч, багатоквартирних будинків – близько 15 тисяч.

В одній Київські області пошкоджено та зруйновано близько 26 тисяч об’єктів.

«Ці цифри вражають, тому ми з вами повинні розуміти, до чого ми готуємось. Мінрегіон активно працює над зміною, спрощенням та уніфікацією нормативно-правової бази. Адже ми очікуємо на фінансування (відбудови), і підготовка до нього повинна іти дуже активно», – зазначила Наталія Козловська.

У рамках цього процесу Мінрегіон, зокрема, ініціював внесення змін до закону, який затвердить порядок розробки проєктів повторного використання, порядок їх затвердження та порядок впровадження в життя. Основна мета – зробити процеси прозоро-зрозумілими.

За словами заступниці Міністра, наразі йде активна робота над запуском масового будівництва об’єктів цивільного захисту. Перший етап цієї роботи – законопроєкт №7398, який має врегулювати всі питання щодо будівництва таких об’єктів. Одним з важливих положень цього законопроєкту є те, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) не може застосовувати тариф про прийнятим в експлуатацію об’єктам до фізичних осіб як промисловий, а має використовувати тариф виключно як для фізичних осіб. Тобто для об’єктів, що прийняті в експлуатацію, заборонено використовувати тариф як до промисловості.

Зазначений законопроєкт знаходиться на підписі у Президента України.

«Другий етап цієї роботи – це зміни до Постанови Кабміну щодо розроблення порядку містобудівної документації. Ідеологія полягає у наступному: формування системи цивільного захисту повинно відбуватись не в якісь точковій формі за рішенням місцевого органу самоврядування, вона повинна бути сформована на рівні містобудівної документації», - відмітила Наталія Козловська.

Варіанти форми реалізації таких об’єктів виробляються зараз Міністерством розвитку громад та територій України спільно з Державною службою надзвичайних ситуацій України та профільними експертами. І нові законодавчі акти будуть передбачати вибір можливостей архітекторами та проєктантами. Тобто замовник з проєктантом будуть самі визначати, який варіант з існуючих можна обрати при створенні укриття, якщо воно необхідно для об’єкта, що будується.

Третій етап – це внесення змін до відповідних ДБН, їх планується зробити найближчим часом. Заступниця Міністра нагадала, що минулого року було опубліковано у новій редакції 29 ДБН, переважна більшість з яких набуває чинності з 1 вересня поточного року. Тож будівельникам необхідно ознайомитись з новими правилами ведення робіт. У цьому році робота по зміні будівельних норм продовжиться. І зараз триває процес зміни ДБН щодо закладів охорони здоров’я, тож Мінрегіон закликає всіх, хто працює у цій сфері, долучатися до обговорення нової редакції.

«Що стосується 305 Регламенту ЄС, ми не полишаємо надії інтеграції, – зауважила Наталія Козловська. – Я не говорю про імплементацію, тому що всю роботу над нормативною базою у цій сфері завершили, всі необхідні постанови та рішення прийняті. Наразі з нашими базовими організаціями працюємо над прийняттям відповідних стандартів, і план цієї роботи на поточний рік затверджено».

Щодо органів оцінки відповідності та акредитації лабораторій, то у Мінрегіоні розуміють всі проблемні питання, які виникають у тих, хто працює на цьому ринку, з Національним органом акредитації.Тому Міністерство вже провело і планує далі проводити заходи, на яких зустрічаються учасники ринку, експерти та представники Нацоргану акредитації для обговорення нагальних проблем у цій сфері.

Серед важливих позитивних кроків, які були зроблені державними органами за останній час, Наталія Козловська виділила Постанову Кабінету Міністрів №722, яка, серед іншого, врегульовує відносини учасників будівельного ринку з Міністерством культури. Згідно з цією постановою, науково-проєктна документація надається до Мінкульту через Єдину державну електронну систему у сфері будівництва, і Міністерство має погодити цю документацію виключно в електронній формі, виключно у визначений термін, а, якщо у цей термін Мінкульт свою позицію не визначив, науково-проєктна документація вважається погодженою за умовчанням. За словами Наталії Козловської, це фактично імплементація Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» на практиці.

Заступниця Міністра зауважила, що Міністерство ставить перед собою мету, щоб усі процеси відбувалися у законний спосіб і з прозорими процедурами.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО! РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ! СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com