Новини

Заступник керівника Офісу президента України Ростислав Шурма розповів Forbes про нову податкову модель «10–10–10»
18 серпня 2022 року, 11:30

В Офісі Президента України активно обговорюється модель, яка називається «10–10–10»: 10% – податок на прибуток, 10% – ПДФО та 10% – ПДВ, а також скасування ЄСВ та воєнний збір 3%. Однак при цьому – майже повне скасування всіх пільг, посилення відповідальності за порушення податкового законодавства й такі речі, як, наприклад, доступ податкової до інформації про банківські рахунки для запобігання ухиленню від сплати податків.

Ростислав Шурма зазначає, що загалом така ініціатива – неунікальна, наприклад, у США відповідальність за порушення податкового законодавства чи не найбільша серед усіх можливих правопорушень.

«Водночас ми хочемо створити модель, яка дасть змогу Україні бути конкурентною з податкової точки зору, зокрема й для глобального бізнесу. На жаль, ми поки не дійшли консенсусу в цьому питанні, але сподіваюся, протягом найближчих місяців – півроку зможемо ухвалити нову податкову модель», - каже заступник керівника Офісу президента України.

Крім того, за його словами, швидко запровадити нову податкову модель заважає невизначеність із надходженнями до бюджету. Зараз бюджет незбалансований і власні доходи України покривають лише третину її потреб.

Повне інтерв’ю за посиланням: forbes.ua

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com